Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yeşilhisarcancel
Kaysericancel

Kayseri Yeşilhisar Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Yeşilhisar Satılık Konut Düşünenler İçin Özel EmlakJet İlçe Rehberi

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Yeşilhisar satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Yeşilhisar, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nin güneydoğusunda bulunan Kayseri ilinin merkezine 66 kilometre güneybatısında bulunan bir ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçe içerisinde ve yakın köylerde bulunan mevcut mağaralar ve kalıntılardan, bölge yerleşiminin M.Ö. 4000-1200 yıllarında Etiler dönemine kadar dayandığı anlaşılmaktadır. Çevresi dağlarla çevrili, denizden uzak ve deniz etkilerine kapalı olan ilçede yarı kurak karasal iklim hakimdir. İlçe sınırları içinde 35 mahalle ve 21 köyü vardır. Yeşilhisar satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde İncesu ilçesi,
  • Kuzeybatısında ve Batısında Nevşehir il sınırı,
  • Güneyinde ve güneybatısında Niğde il sınırı,
  • Doğusunda Develi ve Yahyalı ilçesi
  • Güneydoğusunda Yahyalı ilçesi ile komşudur. 

Yeşilhisar Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 17.525’dir. Bu sayının yüzde 49,67’si kadın, yüzde 50,33’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 913 kilometrekare, rakımı ise 1.330 metredir. Yeşilhisar satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği bazı mahalleler; Mahmudiye Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Karacabey Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi, Kayadibi Mahallesi, Fevzioğlu Mahallesi, Kovalı Mahallesi, Gülbayır Mahallesi, Fatih Mahallesi ve Musahacılı Mahallesidir. 

Yeşilhisar satılık köy evi arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçeye ulaşım Kayseri-Niğde D 805 Devlet Kara Yolu üzerinden sağlanmaktadır. Türkiye’nin pek çok iline Merkez’deki otobüs terminalinden karşılıklı seferler bulunur. İlde yer alan Kayseri Erkilet Havaalanından haftanın her günü iç hatlarda uçak seferleri düzenlenmektedir. İlçeden diğer ilçelere günlük belirli saatlerde yolcu minibüsleri ile ulaşılabilmektedir. 

Yeşilhisar Satılık Konut Piyasa Bilgileri

EmlakJet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 127 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 815 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.368TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 133.858 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kayseri ilininin Yeşilhisar ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kayseri Yeşilhisar sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.