Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Konya Akşehir Satılık Ev

araması için 183 ilan bulundu
search
Akşehircancel
Konyacancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Akşehir Satılık Konut Bakanlara İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Akşehir satılık konut düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok konuya değindik. Hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmak için bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Akşehir, Türkiye Cumhuriyeti’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Konya iline bağlı bir yerleşim birimidir. Ülkemizin yüzölçümü bakımından en büyük ili olan Konya, tam otuz bir ilçeden meydana gelmiştir. Akşehir ise Konya’nın en gelişmiş ve en kalabalık beşinci yerleşim birimidir. İlçe kent nüfusunun yaklaşık olarak %4.23’üne ev sahipliği yapmaktadır. Semt, 1442 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Yüzölçümü oldukça büyüktür. Buna ek olarak semtin denizden yüksekliği, daha klasik bir ifade ile rakımı yaklaşık olarak 1050 metredir. İlçe, Konya-Afyon karayolu üzerinde yer almaktadır. Semt, kent merkezinden yaklaşık olarak 135 kilometre uzakta yer almaktadır. İlçe Afyon kentinden de 90 kilometre mesafede bulunmaktadır. Akşehir satılık ev düşünenler ilçenin kent merkezinden uzaklığını da göz önünde bulundurmalıdır. 

Akşehir Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Kısa Tarihi

Bir bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, sizin o il veya ilçe ile olan bağlantılarınızı kuvvetlendirecektir. Bu sebeple Akşehir satılık daire arayanlar için hazırladığımız yazının ikinci bölümünde semtin tarihine kısaca değindik. İlçede bilinen ilk yerleşim milattan önceki çağlarda başlamaktadır. Semtte ilk yerleşim Neolitik dönemde gerçekleşmiştir. İlçede Hititler, Frigler, Lidyalılar, Persler ve Helenler yaşamıştır. Daha sonra Romalıların ve Bizanslıların egemenliğine giren semtin tarihi 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı’ndan sonra bir hayli değişmiştir. İlçe merkezli olarak kurulan Karamanoğulları beyliği, semtin iskan edilmesinde büyük rol oynamıştır. Semtte yaşayan Avşar boyları, bugün de ilçe popülasyonunu etkilemektedir. Semt, 1467 yılında Fatih Sultan Mehmet Dönemi’nde Osmanlı İmparatorluğu’nun eline geçmiştir. Bu tarihten sonra da daima Türk toprağı olarak kalmıştır. Kurtuluş Mücadelesinde de önemli roller üstlenen şehir, bugün de önemini sürdürmektedir.

Akşehir Satılık Konut Arayanlara İlçenin Mahallleleri 

Akşehir semtinde hayatını devam ettirenlerin sayısı 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre 93.233’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %48.86’sı erkek,  %51.14’ü  ise kadındır. İlçede nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır diyebiliriz. Semtin nüfus grafiği bir hayli hareketlidir. İlçe nüfusu 20013-2017 yılları arasında küçük aralıklarla artmıştır. Daha sonra ise azalma eğilimi göstermiştir. Gün itibari ile de azalma devam etmektedir. Popülasyonun artış hızı -%1.98’dir İlçe, mahalle ve köylerden meydana gelmiştir.  Bu mahalle ve köyler Konya Akşehir satılık ev bakanlar için gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre aşağıdaki gibi sıralanmıştır. Kendiniz için en uygun bir veya iki mahallede araştırmalarınızı sürdürebilirsiniz:

 • Yeni Mahalle  ( 13.155 kişilik nüfusu ile semtin en kalabalık mahallesidir. ) 
 • Yarenler Mahallesi 
 • İstasyon Mahallesi
 • Gazi Mahallesi
 • Kileci Mahallesi
 • Altunkalem Mahallesi
 • Seyran Mahallesi
 • Doğrugöz Mahallesi
 • Kozağaç Mahallesi
 • Adsız Mahallesi
 • Çakıllar Mahallesi
 • Selçuk Mahallesi
 • Karahüyük Mahallesi
 • Altuntaş Mahallesi

Eğer Akşehir satılık konut düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek için harekete geçmek isterseniz , ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Akşehir satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.