Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Konya Çumra Satılık Ev

araması için 3 ilan bulundu
search
Çumracancel
Konyacancel

Çumra Satılık Konut Arayanlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çumra satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan aylar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alabilirsiniz.

Çumra Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Çumra ilçesi Konya il merkezine 43 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Karaman-Konya demiryolu üzerinde kurulmuş olan ilçe merkezinin ilk olarak 1926 yıllarında kurulduğu düşünülmektedir. Çumra satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe bulunduğu konum itibari ile karasal iklim etkisi altındadır. İlçede bu nedenle yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Bu nedenle ilçede bozkır bitki örtüsü oldukça yaygındır. Çumra satılık ev arayışında olan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede yaşayan halk tarım faaliyetleri kapsamında sulu ve kuru tarım faaliyetleri ile ilgilenmektedir. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat ve meyve ürünlerinin tarım faaliyetleri ile ilgilenmektedirler. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenmektedirler. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri et besiciliği şeklindedir.

Çumra Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 66 bin 794’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,11’ini (33 bin 469) erkek, yüzde 49,89’unu (33 bin 325) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çumra satılık daire arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 52 adet mahalle bulunmaktadır. Konya Çumra satılık konut arayışında bulunabileceğiniz mahalleler: Abditolu Mahallesi, Adakale Mahallesi, Afşar Mahallesi, Alemdar Mahallesi, Alibeyhüyüğü Mahallesi, Apa Mahallesi, Apasaraycık Mahallesi, Arıkören Mahallesi, Avdul Mahallesi, Bağlar Mahallesi, Bakkalbaşı Mahallesi, Balçıkhisar Mahallesi, Baraj Mahallesi, Bardakçı Mahallesi, Beylerce Mahallesi, Büyükaşlama Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çaybaşı Mahallesi, Çiçekköy Mahallesi, Çukurkavak Mahallesi, Dedemoğlu Mahallesi, Dinek Mahallesi, Dineksaray Mahallesi, Dinlendik Mahallesi, Doğanlı Mahallesi, Erentepe Mahallesi, Fethiye Mahallesi, Gökhüyük Mahallesi, Güvercinlik Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İçeriçumra Mahallesi, İnli Mahallesi, İstiklal Mahallesi, İzzetbey Mahallesi, Karkın Mahallesi, Kuzucu Mahallesi, Küçükköy Mahallesi, Meydan Mahallesi, Okçu Mahallesi, Seçme Mahallesi, Sürgüç Mahallesi, Tahtalı Mahallesi, Taşağıl Mahallesi, Türkmencamili Mahallesi, Türkmenkarahüyük Mahallesi, Uzunkuyu Mahallesi, Üçhüyükler Mahallesi, Ürünlü Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Yenisu Mahallesi ve Yürükcamili Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihini Konya ilinin Çumra ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Konya Çumra da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.