/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Doğanhisarcancel
Konyacancel

Konya Doğanhisar Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Doğanhisar Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Doğanhisar satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Doğanhisar Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Doğanhisar ilçesi Sultan Dağları’nın doğu etekleri üzerinde kurulmuştur. Konya il merkezine 122 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin denizden yüksekliği 1.220 metredir. Doğanhisar satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin güneyinde Hüyük ilçesi, batısında Isparta ili, kuzeyinde ise Ilgın ilçesi yer almaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 519.5 kilometrekaredir. İlçe bulunduğu konum itibari ile karasal iklim etkisi altındadır. Bu sebep ile ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe en fazla yağışı ilkbahar ve sonbahar aylarında almaktadır. İlçede step bitki örtüsü yaygındır. Ancak ormanlık araziler de bulunmaktadır. Ormanlık arazilerde genellikle çam ağaçları yer almaktadır. İlçede su kaynakları bulunmaktadır. İlçede bulunan akarsular genellikle düzensiz bir rejime sahiptir. Doğanhisar satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünleri yetiştirilmektedir. İlçede tarım ürünleri kapsamında özellikle baklagiller ön plana çıkmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri et ve süt besiciliği şeklindedir. İlçede yoğun olarak küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçeden konut tercihinde bulunmayı düşünen kişiler ilçede sanayi faaliyetlerinin yoğun olmadığı bilgisini edinmektedirler.

Doğanhisar Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 16 bin 29’dur. İlçe nüfusunun yüzde 48,19’unu (7 bin 724) erkek, yüzde 51,81’ini (8 bin 305) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Doğanhisar satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 24 adet mahalle bulunmaktadır. Konya Doğanhisar satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Ağa Mahallesi, Ayaslar Mahallesi, Baş Mahallesi, Başköy Mahallesi, Cuma Mahallesi, Çınaroba Mahallesi, Deştiğin Mahallesi, Fırınlı Mahallesi, Güvendik Mahallesi, Harman Mahallesi, İlyaslar Mahallesi, Karaağa Mahallesi, Kemer Mahallesi, Koçaş Mahallesi, Konakkale Mahallesi, Kuz Mahallesi, Pazar Mahallesi, Şıh Mahallesi, Tekkeköy Mahallesi, Uncular Mahallesi, Yazır Mahallesi, Yazlıca Mahallesi, Yeğin Mahallesi ve Yenice Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihini Konya ilinin Doğanhisar ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Konya Doğanhisar da uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
İzmir’de ev satma süresi 5 güne iniyo...

İzmir’de ev satma süresi 5 güne iniyo...

7 Aralık 2021

Aşçıoğlu’nun Yeni Projesi Selenium Pa...

Aşçıoğlu’nun Yeni Projesi Selenium Pa...

7 Aralık 2021

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.