/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Emirgazicancel

Konya Emirgazi Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Emirgazi Satılık Konut Tercih Etmeyi Planlayanlar İçin İlçe Rehberi 

Emirgazi satılık konut bakanlar için işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Yazıda semti daha yakından tanımanızı sağlayacak birçok konuya yer verdik. Yazının sonunda semti daha iyi tanıyacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Emirgazi, Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük yüzölçümüne sahip Konya iline bağlı bir yerleşim birimidir. Hem İç Anadolu hem de Akdeniz Bölgesi’nde toprakları bulunan Konya, otuz bir semtten meydana gelmektedir. Emirgazi ise şehrin en gelişmiş ve en kalabalık yirmi üçüncü yerleşim birimidir. İlçe, kent nüfusunun yaklaşık olarak %0.41’ine ev sahipliği yapmaktadır. Emirgazi’den sonra Taşkent, Tuzlukçu ve Derebucak ilçeleri gelmektedir. Semtin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı olarak gelişmiştir. İlçede büyük bir akarsu ya da dere bulunmadığından çoğunlukla kuru tarım yapılmaktadır. Bu nedenle verim ve çeşitlilik düşüktür. İlçede bunlara ek olarak hayvancılık faaliyetleri de gelişmiştir. Semtte sığır, koyun ve keçi besiciliği de yapılmaktadır.

Emirgazi Satılık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Emirgazi satılık ev tercih edeceklerin ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Emirgazi, 829 kilometrekarelik çok geniş topraklar üzerine yayılmış büyük bir ilçedir. İlçenin denizden yüksekliği, daha klasik bir ifade ile rakımı yaklaşık olarak 1080 metredir. İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan ilçe doğusunda Niğde ili, güneyinde Ereğli, batısında Karapınar, kuzeyinde ise Aksaray illeri ile komşu vaziyettedir. Engebeli bir arazi üzerine kurulmuş olması nedeniyle semtte  ulaşım çok kolay değildir. Ancak semt merkezi ovalık ve bozkır kaplı bir arazi üzerine konumlanmıştır. İlçe kent merkezinden yaklaşık olarak 140 metre uzakta yer almaktadır. İlçede karasal iklim koşulları hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk  ve kar yağışlıdır. İç Anadolu Bölgesi’nin en kurak ilçesi olan Emirgazi’de, fiziksel çözünme çok hızlıdır. Emirgazi satılık daire düşünenler bu durumu göz önünde bulundurarak, tercihlerini yapabilirler.

Emirgazi Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Mahalleleri 

01 Şubat 2019 tarihinde TÜİK tarafından açıklanan Türkiye nüfus raporunda Emirgazi  ilçesinin nüfusunun 8949  kişiye ulaştığı belirtilmiştir. İlçe nüfusunun %50.34’ü erkek, geriye kalan %49.66’sı ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. Kent nüfusunun yaklaşık olarak %0.41’i burada ikamet etmektedir. İlçe, şehrin en gelişmiş ve en kalabalık yirmi üçüncü ilçesidir. İlçenin nüfusu 2017 yılından sonra artmaya başlamıştır. Bu eğilim bugün de devam etmektedir. İlçedeki popülasyonun artış hızı %3.21 olarak hesaplanmıştır. Konya Emirgazi satılık ev arayanlar, aşağıda gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre sıralanmış olan mahallelerden birinde araştırmalarını nihayete erdirebilirler:

 • Demirci Mahallesi 
 • Kale Mahallesi
 • Işıklar Mahallesi
 • Akmescit Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Türbe Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Yamaş Mahallesi
 • Besci Mahallesi
 • Ekizli Mahallesi
 • Öbektaş Mahallesi

Eğer Emirgazi satılık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Emirgazi satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Emirgazi Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.