/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ereğlicancel

Konya Ereğli Satılık Ev

araması için 176 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Ereğli Satılık Konut Arayışı Devam Edenler İçin Semt Rehberi 

Ereğli satılık konut arayanlar için ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak tanıyacak bir yazı hazırladık. Yazıda ilçe hakkında mutlaka bilmeniz gereken hemen her şeye yer verdik. Semtin iklimi, coğrafi özellikleri, mahalleleri ve demografik durumu hakkında birçok şey öğreneceksiniz. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Gelin, bu güzel ilçeyi birlikte daha detaylı bir şekilde yakından tanıyalım. Ereğli Türkiye Cumhuriyeti’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan ancak Akdeniz Bölgesi’nde de toprağı bulunan Konya iline bağlı bir yerleşim birimidir. Yüzölçümü bakımından ülkemizin en büyük şehri olan Konya, tam otuz bir ilçeden meydana gelmiştir. Ereğli de bu gelişmiş ve büyük kentin en büyük ve en kalabalık dördüncü yerleşim birimidir. İlçe kent nüfusunun yaklaşık olarak %6.59’una ev sahipliği yapmaktadır. Daha açık bir ifade ile şehir nüfusunun %6.59’una ev sahipliği yapmaktadır.

Ereğli Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Doğal Yapısı 

Bir bölgede yaşamaya başlamadan önce o il veya ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Özellikle başka il ve ilçelerden gelerek Ereğli satılık ev arayışına girenlerin yazının bu bölümüne özellikle dikkat etmesi gerekmektedir. Ereğli ilçesinin toplam yüzölçümü 2260 kilometrekaredir. İlçenin rakımı, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği ortalama 1050 metredir. İlçe kentin güneydoğu hattında yer almaktadır. Aksaray, Niğde, Karaman ve Mersin illeri ile sınır komşusudur. İlçe, kent merkezinden yaklaşık olarak 147 kilometre uzakta yer almaktadır. Karasal iklimin görüldüğü ilçede kışlar soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Yazlar ise sıcak ve kuraktır. Buna bağlı olarak ilçede en soğuk ay Ocak, en sıcak ay ise Temmuz’dur. Karın uzun süre yerde kaldığı semtte, kuraklık gibi önemli bir sorun bulunmaktadır. Bu nedenle ilçede daha çok kuru tarım yapılmaktadır. Semtte yer alan İvriz Çayı, bölgenin en önemli su kaynağıdır. İlçede baklagil, meyve, sebze ve yem yetiştirilmektedir. İlçede kiraz üretimi de çoktur. Ereğli satılık daire seçeceklerin ilçenin bu gizi özelliklerine dikkat ederek, konut tercihinde bulunması önemlidir.

Ereğli Satılık Konut Bakanlara İlçenin Nüfus Durumu 

Her yıl yayınlanan TÜİK verileri, il ve ilçe nüfuslarındaki değişimleri anlamak ve anlamlandırmak için büyük önem taşır. Ereğli ilçesinin nüfusu da 01 Şubat 2019 yılı verilerine göre 145.389 kişiden oluşmaktadır. Bu kişilerin 72.818’i erkek, geriye kalan 72.571’i ise kadındır. İlçede nüfus cinsiyetlere dengeli dağılmıştır. Semtin nüfus grafiğine bakıldığında, bir artış eğilimi göze çarpmaktadır. İlçe nüfusu 2008 yılından beri sürekli olarak artmıştır. 2018 yılı itibari ile de artış devam etmektedir. Bölgedeki popülasyonun artış hızı %1.23 olarak hesaplanmıştır. İlçe altmış iki mahalleden meydana gelmiştir. Konya Ereğli satılık ev düşünenler için biz bu mahalleleri gelişmişliklerine göre sıraladık. Bu mahallelerden birkaçında araştırmalarınızı yoğunlaştırabilirsiniz:

 • Barbaros Mahallesi 
 • Eti Mahallesi
 • Yunuslu Mahallesi
 • Cahı Mahallesi
 • Türbe Mahallesi
 • Namık Kemal Mahallesi
 • Hacımutahir Mahallesi
 • Orhan Gazi Mahallesi
 • Belkaya Mahallesi
 • Aydınlar Mahallesi
 • Toros Mahallesi
 • Ziya Gökalp Mahallesi
 • Çömlekçi Mahallesi
 • Mehmet Akif Mahallesi 

Eğer Ereğli satılık konut düşüncenizden eminseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Ereğli satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Ereğli Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.