Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Halkapınarcancel
Konyacancel

Konya Halkapınar Satılık Ev

araması için 6 ilan bulundu

Halkapınar Satılık Konut Tercih Edeceklere Bilgiler 

Halkapınar satılık konut ilanları arasında dolaşırken ilçe hakkında merak ettiklerinize bu yazı aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Halkapınar, Konya ilinin bir ilçesidir. Halkapınar, İç Anadolu Bölgesi'nin güney doğusunda, Konya ilinin de en doğu ucunda, en uzak İlçelerden biri durumundadır. Kuzeyinde Ereğli ilçesi, doğusunda Ulukışla ilçesi, güneyinde İçel ili, batısında ise Ayrancı ile yine Ereğli ilçesi yer almaktadır. Yaz aylarında çoğunlukla kurak ve sıcak, kış aylarında ise soğuk geçen iklimi İç Anadolu'nun tipik karasal iklimi ile Akdeniz iklimi arasında bir geçit iklimi şeklinde belirir. İlçenin yağışı, geçit iklimine paralel olarak kış aylarından başlayarak ilkbaharda toplanır. Yağış, kış aylarında kar, diğer aylarda genellikle yağmur şeklindedir. Zaman zaman bahar aylarında görülen dolu yağışı meyve ve sebzeler için oldukça önemli zarara neden olmaktadır. Ayrıca, yaz aylarında Akdeniz üzerinden gelen yağmur yüklü bulutlar ilçede özellikle dik yamaçlarda kurulu köylerde sel afetine neden olabilmektedir. İlçede kışın kuru ve soğuk poyraz, baharda ise ılık ve nemli olan rüzgarlar eser. 

Halkapınar Satılık Konut Bakanlara İlçe Tarihi

Halkapınar, Malazgirt savaşından 6 yıl sonra Kutalmışoğlu Süleyman Şah zamanında Anadolu Selçukluların eline geçmiştir. 1276 yılında Karamanoğlu Mehmet Beyin Konya'yi almasıyla Karaman Beyliğinin egemenliğine geçen Halkapınar, 1398 yılında Ereğli ile birlikte Osmanlılarin egemenliğine geçmiştir. Daha sonra tekrar Karaman Beyliğinin ve Memlüklülerin idaresinde kalan Halkapınar, 1468 yılında Fatih Sultan Mehmet'in Konya'yı almasıyla tamamen Osmanlı İmparatorluğunun sınırları içerisinde kalmıştır. Kurtuluş Savaşından sonra Halkapınar; Konya İli, Ereğli İlçesine bağlı bir nahiye olarak, 1954 yılında kurulan belediye teşkilatı ile de bir kasaba olarak örgütlenmiştir. Bölgedeki tarım alanlarının verimli bir kısmı 1985 yılında işletmeye açılan İvriz Barajı baraj alanında kalmıştır. Zanapa adı 1962 yılından sonra Halkapınar olarak değiştirilmiştir. Halkapınar 1992'de İlçe konumuna gelmiştir. Siz de Halkapınar satılık ev arayışlarınızda listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz.

Halkapınar Satılık Konut Emlak Piyasası

Halkapınar’dan ev bakanlar için ilçenin emlak piyasasını araştırdık. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki evlerin alanları ortalama 135 metrekaredir. İlçedeki evler hayli büyüktür. Halkapınar satılık konut fiyatları 122.175 Türk Lirası olarak görülür. Metrekare başına düşen satılık konut fiyatı 905 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin geri dönüş süreleri 13 yıldır. Yani bir ev kendi fiyatını ortalama 13 yılda geri öder. Siz de ilçedeki emlak piyasası hakkında daha detaylı bir bilgi sahibi olmak istiyorsanız emlakçınıza danışabilir ya da sitemizdeki ilanların fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. 

Ev arayışınızda bütçenizi oluşturduysanız ev almak için vakit kaybetmenize gerek yok. Size en uygun olan evleri bir an önce bulabilmek için emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Halkapınar ilanlarına ve istediğiniz herhangi bir bölgedeki ilanlara listeleme sayfalarımızdan kolayca göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.