/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kulucancel

Konya Kulu Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Kulu Satılık Konut Seçmeyi Düşünenler İçin İlçe Rehberi 

Kulu satılık konut arayanlar için ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak tanıyacak bir yazı hazırladık. Yazıda ilçe hakkında mutlaka bilmeniz gereken hemen her şeye yer verdik. Semtin iklimi, coğrafi özellikleri, mahalleleri ve demografik durumu hakkında birçok şey öğreneceksiniz. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Gelin, Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzölçümü bakımından en büyük yerleşim birimi olan Konya iline bağlı bu şirin ilçeyi birlikte daha yakından tanıyalım. Konya, otuz bir ilçeden meydana gelmiştir ve Kulu ise ülkemizin en büyük kenti olan Konya’ya bağlı bir yerleşim birimidir. İlçeler gelişmişliklerine göre sıralandığında semt on üçüncü sırada yer almaktadır. Bir diğer deyişle ilçe, kentin en gelişmiş on üçüncü yerleşim birimidir. Kentte nüfusunun yaklaşık olarak %2.30’una ev sahipliği yapmaktadır.

Kulu Satılık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Kulu satılık ev arayanlar  öncelikle ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Kulu ilçesi, 1294 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin rakımı, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık olarak 989 metredir. Bu rakam semt merkezinde değişmekte ve azalmaktadır. Kulu, Ankara’dan yaklaşık bir saat uzaklıktayken, bağlı olduğu Konya’dan ortalama bir buçuk saatlik mesafede yer almaktadır. İlçe halkının büyük bir bölümü Yörük’tür. Ankara-Konya karayolu üzerinde yer alan ilçede bulunan Düden Gölü, semtin ekosisteminde büyük bir rol oynamaktadır. Burada yaşayan 183 farklı kuş türü bulunmaktadır. Buna ek olarak semtte Samsan Gölü de bulunmaktadır. Haymana sınırında yer alan bu sulak alan tarımsal faaliyetler için de kullanılmaktadır. İlçede karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve kar yağışlı geçer. Kulu satılık daire arayışına başka illerden ya da ilçelerden gelerek başlayanların bu bilgileri göz önünde bulundurması önemlidir.

Kulu Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Mahalleleri

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre, semtte ikamet edenlerin sayısı 50.667 kişiye ulaşmıştır. Bu kişilerin %49’u erkek iken,%51’i kadındır. İlçenin nüfus grafiği son derece hareketlidir. İnişli çıkışlı eğriler, 2018 yılı itibari ile pozitif yönlü bir hal almıştır. Kısacası ilçenin nüfusu artma eğilimindedir. Kulu ilçesi kırk altı mahalleden oluşurken, köy yerleşimi yoktur. Buna bağlı olarak da mezra, çiftlik ya da kom gibi köy altı yerleşimine rastlanmaz. Kulu satılık ev seçmeyi düşünenler aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanan mahallelerden birinde araştırmalarını sürdürebilir:

 • Akabe Mahallesi 
 • Ulubatlı Hasan Mahallesi
 • Fetih Mahallesi
 • Çatalhüyük Mahallesi
 • Karakulak Mahallesi
 • Doğuş Mahallesi
 • Karaaslandede Mahallesi
 • Büyük Sinan Mahallesi
 • Gaziosmanpaşa Mahallesi
 • Erenler Mahallesi
 • Fevzi Çakmak Mahallesi
 • Hacı Yusuf Mescit Mahallesi

Eğer Kulu satılık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Konya Kulu satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, emlak arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

11 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Kulu Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.