Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Konya Seydişehir Satılık Ev

araması için 98 ilan bulundu
search
Seydişehircancel
Konyacancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Seydişehir Satılık konut Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Seydişehir satılık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Seydişehir, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nin güneyinde yer alan Konya iline bağlı, il merkezine 85 kilometre uzaklıkta yer alan bir ilçesidir. Ankara-Konya-Antalya karayolu üzerinde, Torosların güney eteklerinde, çarşamba çayı boyunca uzanan verimli bir vadi olan Suğla Ovası’nda bulunur. İlçede Akdeniz iklimi ile karasal iklimin geçiş özelliği hissedilmektedir. Her yıl yoğun kar yağışları yaşanmaktadır. İlçenin ekonomik yapısını tarımı hayvancılık ve sanayi oluşturmaktadır. 

Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. 

Seydişehir Satılık Konut Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Seydişehir’de ev almayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Beyşehir ve Meram ilçesi,
  • Güneyinde Yalıhüyük, Ahırlı ilçesi ve Antalya il sınırı,
  • Doğusunda Akören, Meram, Yalıhüyük ve Ahırlı ilçesi,
  • Batısında Beyşehir ve Derebucak ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 64.687’dir. Bu sayının yüzde 49,73’ü kadın, yüzde 50,27’si erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.458 kilometrekare, rakımı ise 1.119 metredir. Seydişehir Kızılcalarda satılık daireler arayışında olanlar için ilçede 55 tane mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler şöyledir; Kesecik Mahallesi, Gevrekli Mahallesi, Değirmenci Mahallesi, Saadetler Mahallesi, Ketenli Mahallesi, Karakavak Mahallesi, Kızılcalar Mahallesi, Hacıseyitali Mahallesi, Alaylar Bir Mahallesi, Alaylar İki Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Ortakaraören Mahallesi, Taraşçı Mahallesi, Yenicami Mahallesi, Sofuhane Mahallesi, Stat Mahallesi, Bostandere Mahallesi ve Seyitharun Mahallesidir. 

Seydişehir Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Konya Seydişehir’de bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 135 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 838 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.704 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 171.990 TL’dir.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Konya Seydişehir Alaylar Mahallesi satılık daire ya da Konya Seydişehir’de satılık müstakil ev ve arsalar ilanları için detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.