Emlakjet

Konya Tuzlukçu Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu
search
Tuzlukçucancel
Konyacancel

Tuzlukçu Satılık konut Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Tuzlukçu satılık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Tuzlukçu, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nin güneyinde yer alan Konya iline bağlı, il merkezine 130 kilometre uzaklıkta yer alan bir ilçesidir. Cumhuriyetin ilk yıllarında Akeşehir’e bağlı bir köy olan ilçe, 1929 yılında Aşağı ve Yukarı Tuzlukçu’nun birleşmesiyle nahiye olmuş, 1949 yılında nüfusunun yükselmesi sebebiyle belediye teşkilatı kurulmuştur. 1990 yılında 3644 sayılı kanun ile ilçe teşkilatlanmasına sahip olan Tuzlukçu ilin batı sınırında yer alır. İlçenin tarihi çevre ilçeler ve Konya il geneli ile benzer özelliklerde gelişme göstermiştir. İsminin bir rivayete göre yöreye tuz getirmek için tuz gölüne giden kervanların konaklama yeri olduğu için bu bölgeye Tuzlukçu adı verilmiştir. 

İlçe engebesiz bir alanda kurulmuştur ve tarım arazisi için kullanılan verimli topraklara sahiptir. İlçe halkı geçimini tarım faaliyetlerinden sağlamaktadır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçede hiçbir akarsu bulunamamakla birlikte genelde yeşillik azdır. Muhacir köyleri nisbeten daha yeşil görünümdedir. 

Tuzlukçu Satılık Konut Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Tuzlukçu’da ev almayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Yunak ilçesi,
  • Güneyinde Akşenir ilçesi,
  • Doğusunda Ilgın ilçesi,
  • Batısında Akiehir Gölü ve Afyon’un Sultandağı ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 7.280’dir. Bu sayının yüzde 51,25’i kadın, yüzde 48,75’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 704 kilometrekare, rakımı ise 991 metredir. Konya Tuzlukçu satılık ev arayışında olanlar için ilçede 15 tane mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler şöyledir; Çöğürlü Mahallesi, Erdoğdu Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Pazarkaya Mahallesi, Mevlütlü Mahallesi, Koraşı Mahallesi, Aşağı Mahallesi, Gürsu Mahallesi, Köklüce Mahallesi, Orta Mahallesi, Subatan Mahallesi, Tursunlu Mahallesi, Pazar Mahallesi, Kundullu Mahallesi ve Konarı Mahallesidir.

Tuzlukçu Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Konya Tuzlukçu’da bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 95 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.089 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.274 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 216.030 TL’dir.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Konya Tuzlukçu Yukarı Mahallesi satılık daire ya da Konya Tuzlukçu’da satılık tarlalar ve evler ilanları için detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

26 Eylül 2023

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

26 Eylül 2023

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

26 Eylül 2023

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

25 Eylül 2023

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.