Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pazarlarcancel
Kütahyacancel

Kütahya Pazarlar Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Pazarlar Satılık Konut Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Pazarlar satılık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Pazarlar ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Pazarlar ilçesinde üretilen vişnenin özellikle bir ünü olduğundan, her sene Haziran ayında Altın Kiraz ve Vişne Festivali düzenlenmektedir. 

Pazarlar Satılık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Pazarlar ilçesi, Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kütahya iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 182 km2’dir. İlçenin denizden yüksekliği 900 metredir. İlçe arazisinin engebeli bir yapısı vardır. Ancak buna rağmen tarıma elverişlidir. İlçenin etrafında yer alan komşu lokasyonlara olan uzaklığı aşağıda bir liste halinde sıralanmıştır:

 • İlçenin kuzeydoğu yönüne doğru 135 kilometre uzaklıkta Kütahya il merkezi bulunmaktadır.
 • İlçenin doğu yönüne doğru 30 kilometre uzaklıkta Şaphane ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönüne doğru 24 kilometre uzaklıkta, Manisa iline bağlı olan Selendi ilçesi bulunmaktadır. 

Pazarlar Satılık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Pazarlar satılık ev arayan okuyucularımız için Kütahya ilinin başka ilçelerinde görülebildiği gibi, Pazarlar ilçesinde de Akdeniz iklimi ile karasal iklim arasında özellikler gösterebilen bir geçiş iklimi hakimdir. Kış ayları soğuk ve kar yağışlı geçerken ilçede yaz ayları sıcak ve kurak yaşanmaktadır. Bir yılda yaşanan en soğuk ay, ortalama -8 santigrat derece ile Ocak ayıdır. İlçede bir yılda yaşanan en sıcak ay ise ortalama 34 santigrat derece ile Temmuz ayıdır. İlçeye bir sene içerisinde düşen ortalama yağış miktarı 380 milimetredir. 

İlçe arazisinin tarıma elverişli olması, yerli ekonomiyi de buna göre şekillendirmektedir. Pazarlar ilçesinin kirazı, vişnesi, elması ve turşuluk biberi oldukça meşhurdur. Tarım haricinde, ilçe sakinleri dokumacılık ve hayvancılık ile ilgilenerek gelir elde edebilmektedir. 

Pazarlar Satılık Konut Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Pazarlar ilçesinde toplam 5.522 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,36’sı kadın olup geride kalan %48,64’lük kadarını da erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %9,17 olarak tespit edilmiştir. 

Pazarlar ilçesinde toplam 8 adet mahalle ve 7 adet de köy bulunmaktadır. Pazarlar satılık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Ayvalı Mahallesi,
 • Yakuplar Atatürk Mahallesi,
 • Adnanmenderes Mahallesi,
 • Yakuplar Fatih Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • Turgut Özal Mahallesi,
 • Atatürk Mahallesi,
 • Hocaahmetyesevi Mahallesi.

Eğer siz de Pazarlar sahibinden satılık müstakil ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.