/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kızıltepecancel

Mardin Kızıltepe Satılık Ev

araması için 26 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Kızıltepe Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Tanıtım Kılavuzu

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kızıltepe satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alabilirsiniz.

Kızıltepe Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin Dicle bölümününde yer alan Mardin iline bağlı olan ilçe geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. İlçenin kuzey kesimlerinde Mazıdağı ilçesi, güney kesimlerinde Suriye devlet sınırı, doğusunda Mardin Merkez ve Nusaybin ilçesi ve batı kesimlerinde Derik ve Ceylanpınar ilçesi yer almaktadır. Mardin’in güneybatısında yer alır. İlçenin toplam yüzölçümü 1.236 kilometrekaredir. Kızıltepe satılık konut arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temeli tarım, sanayi ve turizm faaliyetlerine dayanmaktadır. Mardin’e 27 kilometre uzaklıkta yer alan Kızıltepe, Mardin ile benzer iklim özellikleri gösterir. Akdeniz iklimi ile karasal iklimin ortak özelliklerine sahip olan ilçede yazları çok sıcak ve kurak, kış mevsimi ise yağışlı ve soğuk geçmektedir. Ulaşım belediye otobüsleri ve dolmuşlarla sağlanmaktadır. Mardin’in en fazla nüfusa sahip olan ilçesidir. İlçe topraklarının tarihi Milattan öncesine kadar, ilk yerleşimin ise Bizanslılara kazar uzandığı bilinmektedir. İlçenin ilk ismi ‘Dunaysır’dır. Sarı taşların egemenliğinin ovadaki kudreti, milat öncesini tarihi süreç içinde gümünüze taşıdığı değeriyle önemi bir yere sahiptir. 

Kızıltepe Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 252 bin 656’dır. İlçe nüfusunun yüzde 50,37’sini (127 bin 256) erkek, yüzde 49,63’ünü (125 bin 400) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kızıltepe satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 179 adet mahalle bulunmaktadır. Mardin Kızıltepe satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Turgut Özal Mahallesi, Selahattin Eyyübi Mahallesi, Şahkulubey Mahallesi, Sanayi Mahallesi, Dunaysır Mahallesi, Eşme Mahallesi, Yeni Mahallesi, İpek Mahallesi, Tepebaşı Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Koçhisar Mahallesi, Ersoylu Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Fırat Mahallesi, Mezopotamya Mahallesi, Ersoylu Mahallesi, Akkoç Mahallesi, Beşdeğirmen Mahallesi, Atmaca Mahallesi, Çatalca Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Aşiti Mahallesi, Arıtepe Mahallesi, Alemdar Mahallesi, Bektaş Mahallesi, Bozhöyük Mahallesi, Büyükboğaziye Mahallesi, Çağıl Mahallesi, Belli Mahallesi, Beşevler Mahallesi, Kilimli Mahallesi, Örencik Mahallesi, Sevimli Mahallesi, Küçükayrık Mahallesi, Tarlabaşı Mahallesi, Tuzluca Mahallesi, Uluköy Mahallesi, Soğanlı Mahallesi, Tanrıverdi Mahallesi, Ülker Mahallesi, Ofis Mahallesi, Kocalar Mahallesi, Karaman Mahallesi, Karabent Mahallesi ve Uzunkaya Mahallesidir. 

Sizler de satılık daire tercihini Mardin ilinin Kızıltepe ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Mardin Kızıltepe Asiti Mahallesinde satılık daireler için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit,  ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Kızıltepe Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.