Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ömerlicancel
Mardincancel

Mardin Ömerli Satılık Ev

araması için 4 ilan bulundu

Ömerli Satılık Konut Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Ömerli satılık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Ömerli, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Dicle Bölümünde yer alan Mardin iline bağlı, il merkezine 24 kilometre doğusunda ve Midyat yolu üzerinde yer alan bir ilçesidir. İLçe sınırları içerisindeki arazi yapısı, birbirlerini izleyen ters kompartıman şeklinde olup, genel olarak kuzey-güney doğrultusunda bölünmüş derelerin etrafındaki rakımı 1100 ile 900 metre civarındaki tepelerden meydana gelmektedir. Bitki örtüsünün yoğunluğu kuzeye doğru azalmaktadır. İlçe sınırları içerisinde kaynak veren derelerin de yardımıyla vadilerdeki kısmen düz araziler sulanmaktadır. İlçede karasal iklim hüküm sürer. Yaz mevsiminde yüksek sıcaklık, kış mevsiminde sert soğuk ve kar yağışı yaşanır. İlçede yaşayanların ekonomik gelir kaynağını uzun zaman öncesine kadar çiftçilik ve hayvancılık iken son yıllarda küçük el sanatları, taşımacılık ve ticaret gelişme göstermeye başlamıştır. 

Ömerli Satılık Konut Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Ömerli’de ev sahibi olmayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Savur ilçesi,
  • Güneyinde Nusaybin ve Artuklu ilçesi,
  • Batısında Yeşilli ve Artuklu ilçesi,
  • Doğusunda Midyat ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 14.233’tür. Bu sayının yüzde 49,07’si kadın, yüzde 50,93’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 458 kilometrekare, rakımı ise 1.100 metredir. Ömerli satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği toplam 44 adet mahallesi vardır. Bunlardan nüfusu en yüksek olanlardan bazıları şunlardır; Yeni Mahallesi, Çınaraltı Mahallesi, Kaynakkaya Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Alıçlı Mahallesi, Salihköy Mahallesi, Şafak Mahallesi, Kocakuyu Mahallesi, Kayadere Mahallesi, Anıttepe Mahallesi, Beşikkaya Mahallesi, İkipınar Mahallesi ve Kayabalı Mahallesidir. 

Ömerli Satılık Konut Arayanlara İlçenin Sosyal Yaşamı

Mardin - Midyat karayolu üzerinde bulunan ilçeye bir yabancı geldiğinde ilk bakışta herhangi bir özelliği olmayan betonarme ve taş binalardan oluşan bir ilçe yapısı görecektir. Yaklaşık 479 tane çeşitli alanlarda iş yapan esnaf ana cadde durumundaki Hürriyet caddesi boyunca yerleşik bulunur. Hemen her alanda tüketim malları bulunmaktadır. Ancak küçük sanayi niteliğindeki iş kolları henüz büyük gelişmeler yaşamamıştır. Ömerli satılık konut arayışında olanlar için ilçedeki sosyal hayatın önemli oldukça büyüktür. Yeni bir ev seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken tüm bilgilere ulaştıktan sonra sizde satılık ev arayışınızı Emlakjet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Mardin Ömerli’de bahçeli müstakil ev fiyatları için sitemizdeki tüm ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.