/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Savurcancel

Mardin Savur Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Savur Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Tanıtım Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Savur satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alabilirsiniz.

Savur Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçenin Genel Bilgiler

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Mardin iline bağlı olan ilçe geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. İlçenin kuzey kesimlerinde Diyarbakır il sınırı, güney kesimlerinde Ömerli, Yeşilli ve Artuklu ilçesi, doğu kesimlerinde Batman il sınırı, batı kesimlerinde Mazıdağı ilçesi ve Diyarbakır il sınırı yer almaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 962 kilometrekare olup denizden yüksekliği 800 metredir. Dağ yamacına kurulmuş olan ilçe Mardin il merkezine 47 kilometre uzaklıktadır. Savur satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin ekonomik yapısını tarım ve turizm faaliyetleri oluşturur. Kavakçılık, bağcılık, sebzecilik ve tahıl ekimi önemli gelir kaynağındandır. Yer fıstığı ve kiraz yetiştiriciliği de oldukça önemlidir. Mardin’in kuzeyinde yer alan ilçenin ulaşımı dolmuşlarla sağlanmaktadır. Savur’da iklim özellikleri olarak akdeniz ile karasal iklim özellikleri birlikte hüküm sürmektedir. Kış mevsimi çok soğuk geçer, yaz mevsimi ise sıcak ve kuraktır. Yağışların büyük bir kısmı ilkbahar aylarına rastlar. İlçenin doğal bitki örtüsü çalı formundaki meşeliklerden oluşur. İlçe tarihi Etiler’e kadar uzanır. Daha sonra Roma ve Bizans İmparatorluklarının hakimiyeti altında olan bölge, Sasaniler ve Melikşahlar’ın ardından Artukoğulları, Karakoyunlar ve Akkoyunlar hakimiyet kurmuştur. Yavuz Sultan Selim döneminde Osmanlı hakimiyetine geçmiştir. 

Savur Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 27 bin 304’tür. İlçe nüfusunun yüzde 49,99’unu (13 bin 650) kadın, yüzde 50,01’ini (13 bin 654) erkek nüfusu oluşturmaktadır. Savur satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 41 adet mahalle bulunmaktadır. Mardin Savur’da satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Safa Mahallesi, Kaplan Mahallesi, Seydin Mahallesi, Soylu Mahallesi, Çınarönü Mahallesi, Yeşilalan Mahallesi, Kayatepe Mahallesi, Şenocak Mahallesi, İşgören Mahallesi, Üçkavak Mahallesi, İçören Mahallesi, Başkavak Mahallesi, Pınardere Mahallesi, Sürgücü Mahallesi, Harmantepe Mahallesi, Kayacıklar Mahallesi, Yenilmez Mahallesi, Koşuyolu Mahallesi, Tokluca Mahallesi, Üçerli Mahallesi, Kocahüyük Mahallesi, Hisarkaya Mahallesi, Gölbaşı Mahallesi, Taşlık Mahallesi, Bengisu Mahallesi, Sancaklı Mahallesi, Kırkdirek Mahallesi, Yazır Mahallesi, Erkuran Mahallesi ve Bağyaka Mahallesidir. 

Sizler de satılık daire tercihini Mardin ilinin Savur ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Mardin Savur Safa Mahallesi satılık daire için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

Savur Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.