/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Anamurcancel

Mersin Anamur Satılık Ev

araması için 14 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Anamur Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçe Rehberi 

Anamur satılık konut düşünenler için bir yazı hazırladık. Yazıda semti daha yakından tanımanızı sağlayacak birçok konuya yer verdik. Yazının sonunda semti daha iyi tanıyacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Anamur, ülkemizin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Mersin iline bağlı bir yerleşim birimidir. Mersin ili, 1.814.468 kişilik nüfusa sahip büyük ve önemli bir kenttir. İl, on üç ilden meydana gelmiştir. Anamur ise kentin en gelişmiş ve en kalabalık sekizinci yerleşim birimidir. Kent nüfusunun yaklaşık olarak %3.63’ü burada yaşamını sürdürmektedir. Anamur’dan önce Silifke, Erdemli ve Mezitli gibi ilçeler gelmektedir. Antik Çağlar’da kurulan Anamur semti, Hititlerin, Asurluların ve Perslerin egemenliğine girmiştir. İlçe ismini Büyük İskender döneminde almıştır. Anemurium olarak kayıtlara geçen semt, rüzgarlı burun anlamına gelmektedir. Daha sonra Romalıların, Bizanslıların, Anadolu Selçuklularının eline geçen semt, 1471 yılında Fatih Sultan Mehmet döneminde Osmanlılar tarafından alınmıştır.

Anamur Satılık Konut Seçeceklere Semtin Coğrafyası 

Bir bölgede yaşamaya başlamadan önce o il veya ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Özellikle başka il ve ilçelerden gelerek Anamur satılık ev arayışına girenlerin yazının bu bölümüne özellikle dikkat etmesi gerekmektedir. Anamur ilçesi denizden 15 metre yüksekte, 352 kilometrekarelik olduk geniş bir arazi üzerine kurulmuş durumdadır. Mersin’e bağlı bir ilçe olan semt Türkiye’nin güney ucunda yer almaktadır. Semtin güneyinde Akdeniz, batısında ise Antalya’nın Gazipaşa ilçesi, kuzeyinde Karaman’a bağlı Ermenek semti, kuzeydoğusunda ise Gülpınar ve doğusunda Bozyazı semtleri yer almaktadır. İlçede tropikal iklim hüküm sürmektedir. Bu iklime özgür birçok mevye ve sebze de kolaylıkla üretilmektedir. Yıllık sıcaklık ortalaması 22 derecesid.r Semtte özellikle çam, meşe, kavak, çınar gibi ağaçlar bulunur. Bölgede yetiştirilen keçiboynuzu ise bir hayli önemli yer tutmaktadır. Anamur satılık daire arayışınızda bu gibi bilgileri göz önünde bulundurarak karar verebilirsiniz. 

Anamur Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Nüfusu 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte yaşamını sürdürenlerin sayısı 65.920 kişiye ulaşmıştır. İlçe popülasyonun %50.70’i erkek, %49.30’u ise kadındır. Cumhuriyetten önce kurulan ilçenin popülasyon eğrisi bir hayli hareketlidir. İlçenin nüfusu 2019 yılından sonra artmıştır. Bugün de bu artış devam etmektedir. Popülasyonun artış hızı %1.52’ye eşittir. Mersin Anamur satılık ev tercih edecekler için biz semti meydana getiren mahalleleri gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıraladık:

 • Yeşilyurt Mahallesi 
 • Ören Mahallesi
 • Sağlık Mahallesi
 • Güzelyurt Mahallesi
 • Göktaş Mahallesi
 • Çarıklar Mahallesi
 • Akdeniz Mahallesi
 • Bahçe Mahallesi
 • İskele Mahallesi
 • Malaklar Mahallesi
 • Saray Mahallesi

Eğer Anamur satılık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Anamur satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Al Capone'un evi 15.5 milyon dolara a...

Al Capone'un evi 15.5 milyon dolara a...

8 Ekim 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.