Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Köyceğizcancel
Muğlacancel

Muğla Köyceğiz Satılık Ev

araması için 100 ilan bulundu
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
200.000 - 300.000 TL
300.000 - 500.000 TL
500.000 - 1.000.000 TL
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Köyceğiz Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Köyceğiz satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Köyceğiz ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Köyceğiz ilçesi, adını ilçe sınırları içerisinde bulunan Köyceğiz Gölü’nden almıştır. İlçenin geçmişi oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Bunun yansımaları ilçedeki Kaunos Harabeleri ve Antik Kenti içerisinde açıkça görülebilmektedir ve ziyarete de açıktır. 

Köyceğiz Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Köyceğiz ilçesi, Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Muğla iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 1.758 km2’dir ve denizden yüksekliği de yalnızca 10 metredir. Köyceğiz ilçesi, Ege Bölgesi’nin Akdeniz Bölgesi ile birleştiği yerde konuşlanmıştır. Muğla ili ile Fethiye ilçesini birbirine bağlayan karayoluna 60 kilometre uzaklıktadır. Köyceğiz Gölü ilçenin kuzey tarafında yer almaktadır. İlçe sınırları dahilinde pek çok doğal değer bulunmaktadır. Bunlardan birkaçı arasında Sandraz Dağı, Yuvarlak Çay, Ölemez Dağı ve Gökçeova Göleti bulunmaktadır. 

Köyceğiz Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Köyceğiz satılık villa arayan okuyucularımız için ilçenin genel olarak iklimi, konumuna da bağlı ve uyumlu olarak Akdeniz iklimidir. Ancak dağlık bölgelerde bu durum daha çok kendini karasal iklim özelliklerine bırakmaktadır. Türkiye genelinde Rize ilinden sonra en fazla yağış alan bölge Köyceğiz’dir. Kış yağmurları iki ila üç ay boyunca sürebilmektedir. 

İlçenin iklim koşulları ile uyumlu coğrafi özellikleri, Köyceğiz tarımının yolunu açmıştır. Öyle ki tarım sektörü, ilçe ekonomisinin yapıtaşını oluşturur. Narenciye üretimi özellikle göze çarpar. Yine de ormancılık ve hayvancılık faaliyetleri sürdürülse de turizm sektörünün de katkısı ikinci sırada gelmektedir. Son zamanlarda arıcılığa da rağbet görülmektedir. İlçe sanayisi orta seviyededir ve aktif olarak devam etmektedir. 

Köyceğiz Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Köyceğiz ilçesinde toplam 36.389kişi yaşamaktadır. Bu insanların %49,63’ü kadın olup geriye kalan %50,37’sini erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 10 yıldaki nüfus verilerine göre, ilçe nüfusu yavaş yavaş artmaktadır. İlçenin güncel nüfus artışı %3,01 olarak tespit edilmiştir. 

Köyceğiz ilçesinde toplam 25 tane mahalle bulunmaktadır. Köyceğiz satılık villa arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahalleler arasında en çok tercih edilenlerinin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Toparlar Mahallesi,
  • Gelişim Mahallesi,
  • Pınar Mahallesi,
  • Zeytinalanı Mahallesi,
  • Gülpınar Mahallesi,
  • Beyobası Mahallesi,
  • Yeni Mahallesi,
  • Ulucami Mahallesi,
  • Yangı Mahallesi,
  • Döğüşbelen Mahallesi.

Eğer siz de Köyceğiz sahibinden satılık apart gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.