Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ortacacancel
Muğlacancel

Muğla Ortaca Satılık Ev

araması için 246 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Ortaca Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Ortaca satılık konut arayışında olan kişiler için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alabilirsiniz.

Ortaca Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Ortaca ilçesi geçmiş dönemlerden günümüze kadar geçen süreç içerisinde birçok önemli medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Ortaca satılık konut arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Akdeniz iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Ortaca satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelini tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin oluşturduğu bilgisini edinmektedir. Tarım faaliyetleri kapsamında ilçede sıcak iklime uygun ürünler yetiştirilmekte olup sulu tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Ortaca Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 48 bin 373’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,06’sını (24 bin 216) erkek, yüzde 49,94’ünü (24 bin 157) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Ortaca satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 27 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Akıncı Mahallesi, Arıkbaşı Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Beşköprü Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çaylı Mahallesi, Dalaklı Mahallesi, Dalyan Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Dikmekavak Mahallesi, Ekşiliyurt Mahallesi, Eskiköy Mahallesi, Fevziye Mahallesi, Gökbel Mahallesi, Gölbaşı Mahallesi, Güzelyurt Mahallesi, Karaburun Mahallesi, Karadonlar Mahallesi, Kemaliye Mahallesi, Mergenli Mahallesi, Okçular Mahallesi, Sarıgerme Mahallesi, Tepearası Mahallesi, Terzialiler Mahallesi, Yerbelen Mahallesi ve Yeşilyurt Mahallesi’dir.

Ortaca Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumlar Hakkında Bilgiler

İlçeden konut arayışında olan kişilerin bir diğer önem verdiği konu ise ilçenin eğitim imkanlarıdır. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengin olup ilçede yer alan eğitim kadroları da bölge halkının ihtiyaçlarına yanıt vermektedir. Muğla Ortaca satılık konut arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Ortaca Çözüm Temel Lisesi: Terzialiler, Akasyalar Caddesi No:25, 48600 Ortaca/Muğla. Daha detaylı bilgiler için (0252) 282 06 00 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Sehit Nasuh Aydın Ortaokulu: Bahçelievler, 236. Sokak No:5, 48600 Ortaca/Muğla.
  • Ortaca Özalp Fen Lisesi: Yerbelen, Muğla Fethiye Yolu, 48600 Ortaca/Muğla.
  • Cengiz Topel İlkokulu: Atatürk, Atatürk Bulvarı No:109, 48840 Ortaca/Muğla. Daha detaylı bilgiler için (0252) 282 50 13 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de satılık daire tercihini Muğla ilinin Ortaca ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Muğla Ortaca satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.