/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Malazgirtcancel

Muş Malazgirt Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Malazgirt Satılık Konut Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Malazgirt satılık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Malazgirt, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinin Yukarı Murat-Van Bölümü’nde yer alan Muş iline bağlı, ilin kuzeydoğu sınırını oluşturan ilçesidir. Muş Merkez’e 137 kilometre uzaklıkta yer alır. Ovası, kalesi ve tarihi Malazgirt Meydan Muharebesi ile tanınmış bir ilçedir. İran ile Türkiye’nin sınır kapısı olan Kapıköy’e uzaklığı 156 kilometredir. Doğubayazıt-Bakü’yü birbirine bağlayan Gürbulak sınır kapısına da 156 kilometre uzaklıktadır. Malazgirt-Ahlat arasındaki uzaklık 34 kilometredir ve Ahlat ile tarihi, ticari ve kültürel ilişkileri gelişmiştir. Fırat Nehri’nin bir kolu olan Murat Nehri, ilçenin kuzeyinden geçer. Bu nedenler Murat Nehri havzası içerisinde yer almaktadır. Jeolojik zamanlardaki tektonik kırımlarla yer yer küçük depremler, geniş tabanlı Malazgirt Ovası’nı meydana getirmiştir. İlçenin güney kısmını kuşatan ova yüksek bir plato görünümündedir. 

Malazgirt Satılık Konut Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Malazgirt’te ev sahibi olmayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Erzurum ve Ağrı il sınırı,
  • Güneyinde Bitlis’in Ahlat ilçesi,
  • Batısında Bulanık ilçesi,
  • Doğusunda Ağrı’nın Patnos ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 51.323’tür. Bu sayının yüzde 48,87’si kadın, yüzde 51,13’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.595 kilometrekare, rakımı ise 1.530 metredir. Malazgirt satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği 2 beldesi vardır. Bunlar; Gülkoru ve Konakkuran Beldeleridir. İlçede toplam 15 mahalle vardır. Bunlar; Afşin Mahallesi, Alişan Mahallesi, Yeni Mahallesi, Selçuklu Mahallesi, Saftekingazi Mahallesi, Mengüçgazi Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Ziyaret Mahallesi, Şekerbulak Mahallesi, Saltukgazi Mahallesi, Murat Mahallesi, Danişmentgazi Mahallesi, Altuntaş Mahallesi, Aksungur Mahallesi ve Adalar Mahallesidir. 

Malazgirt Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Muş ilinin Malazgirt ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 150 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 578 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.521 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 163.600 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Muş Malazgirt satılık köy evi ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

Malazgirt Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.