Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Ordu Kabadüz Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu
search
Kabadüzcancel
Orducancel

Kabadüz Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kabadüz satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut satın alabilirsiniz.

Kabadüz Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ilinin önemli ilçelerinden biri olan Kabadüz ilçesi geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. 1870 yılında nahiye statüsüne kavuşan bölgenin belediye teşkilatlanması 1987 yılında kurulmuştur. İlçe statüsüne 1990 yılında kavuşan bölgenin toplam yüzölçümü 340 kilometrekaredir. Kabadüz satılık konut arayan vatandaşlar ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Ordu ilinin güney kısımlarında il merkezine 21 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçenin denizden yüksekliği 600 metredir. İlçe yayla ve mera arazileri bakımından oldukça zengindir. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahip olup önemli akarsu kaynaklarını bünyesinde barındırmaktadır. İlçede bulunan akarsulardan başlıcaları;

  • Melet Irmağı,
  • Tekmezar Deresi,
  • Turnasuyu Deresi ve 
  • Ertaş Deresi’dir.

İlçede yer alan akarsu kaynakları balık bakımından oldukça zengindir. İlçedeki su kaynaklarında sazan, mersin, kefal, karabalık ve alabalık avlanmaktadır. Kabadüz satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede Karadeniz ikliminin hakim olduğu bilgisine ulaşmaktadır. Bu sebep ile ilçede yazlar serin, kışlar ise ılık ve bol yağışlı geçmektedir. İlçe her mevsim yağış almaktadır. Bu nedenle ormanlık araziler bakımından oldukça zengindir. İlçe ekonomisinin temeli ise tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında fındık, ceviz, çay ve kivi tarımı yapılmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık, arıcılık ve balıkçılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Kabadüz Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 9 bin 619!dur. İlçe nüfusunun yüzde 52,79’unu (5 bin 78) erkek, yüzde 47,21’ini (4 bin 541) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kabadüz satılık daire arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 15 adet mahalle bulunmaktadır. Ordu Kabadüz satılık konut arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği mahalleler: Akgüney Mahallesi, Başköy Mahallesi, Derinçay Mahallesi, Dişkaya Mahallesi, Esenyurt Mahallesi, Gelinkaya Mahallesi, Gülpınar Mahallesi, Gümüşdere Mahallesi, Harami Mahallesi, Kabadüz Mahallesi, Karakiraz Mahallesi, Kirazdere Mahallesi, Özlükent Mahallesi, Yeşilada Mahallesi ve Yokuşdibi Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Ordu ilinin Kabadüz ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Ordu Kabadüz de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.