Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Derepazarıcancel
Rizecancel

Rize Derepazarı Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Derepazarı Satılık Konut Seçmeyi Düşünenler İçin İlçe Rehberi

Derepazarı satılık konut tercih etmeyi düşünenler için ilçe hakkında bilmeleri gereken tüm önemli bilgileri tek bir yazıda sizler için topladık. Derepazarı ilçesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin Rize iline bağlı bir yerleşim birimidir.  Rize ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan önemli bir yerleşim birimidir. On iki ilçeden meydana gelen şehrin en gelişmiş onuncu ilçesi Derepazarı’dır. Derepazarı kent nüfusunun yaklaşık olarak %2.69’una ev sahipliği yapmaktadır.  Trabzon’a yakın bir yerde kurulan ilçe, sahil yolu üzerinde bulunmaktadır. Yaz aylarında sosyal hayat canlanmakta, kış aylarında ise semt eski sakinliğine kavuşmaktadır. Bölgenin denizi, temiz ve denize girmeye çok elverişlidir. Bu durum yaz turizmini olanaklı kılar. Tüm bunlara ek olarak semt 356 kilometrekarelik görece geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Semtin denizden yüksekliği ise yaklaşık olarak elli metredir. Vaat ettiği sakin ve huzurlu yaşam ile Derepazarı ilin en önemli ilçelerinden biridir.

Derepazarı Satılık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi, o bölgenin emlak piyasasını etkiler. İstihdam potansiyeli yüksek, güçlü bir ekonomik yapı ilçenin emlak piyasasını hareketlendirir. Bu sebeple Derepazarı satılık ev tercih etmeyi düşünenlerin semtin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. Derepazarı semtinin ekonomisi çay üretimine dayalı olarak gelişmiştir. İlçede bulunan çay fabrikası,  bölge halkının önemli bir bölümüne istihdam olanağı sağlamaktadır. Özellikle yaz aylarında çay fabrikaları mevsimlik işçi alımı yapmaktadır. Bu dönemlerde ilçe ekonomisi canlanır. Tüm bunlara ek olarak Derepazarı ilçesi, Rize kent merkezine yakındır. Bu durum ulaşım olanaklarını arttırır ve ticareti kolaylaştırır. Semtte sanayi, ağaç ürünlerine dayalı olarak gelişmiştir. Bölgede altı adet çay fabrikası bulunmaktadır. Semtte ikamet edenlerin büyük bölümü hem tarım hem de hayvancılık ile ilgilenmektedir. Eğer siz de bu iki ekonomik faaliyetten biri ile geçiminizi sağlıyorsanız Derepazarı satılık daire arayışınız son derece mantıklı olacaktır. 

Derepazarı Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Nüfusu

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporuna göre Rize’nin bir ilçesi olan Derepazarı’nda yaşayanların sayısı 9365 kişiye ulaşmış durumdadır. Bu kişilerin %51’i erkek, geriye kalanı ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere görece dengeli bir şekilde dağılmıştır.  1990 tarihinde çıkan 3644 sayılı kanun ile kurulan semtin nüfus grafiği bir hayli hareketlidir. İlçenin popülasyonu son yılda ciddi bir şekilde artmıştır. Bugün nüfus artış hızı %30 civarındadır. İlçe birçok mahalleden meydana gelmiştir. Bu mahalleler Rize Derepazarı satılık daire arayanlar için gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıralanmıştır:

  • Eriklimanı Mahallesi
  • Tersane Mahallesi
  • Merkez Mahallesi
  • Fıçıcılar Mahallesi
  • Sarıyer Mahallesi
  • Subaşı Mahallesi
  • Çalışkanlar Mahallesi 

Eğer Derepazarı satılık konut düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek için harekete geçmek isterseniz , ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Derepazarı satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.