/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Fındıklıcancel

Rize Fındıklı Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Fındıklı Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Fındıklı satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Fındıklı Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Rize iline bağlı Fındıklı ilçesinin toplam yüzölçümü 409 kilometrekaredir. Fındıklı satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe 13 kilometrelik bir kıyı şeridine sahiptir. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçe yükseltisi Kaçkar Dağları’na doğru artmaktadır. İlçe Sümer, Çağlayan ve Arılı derelerinin etrafında konumlanmıştır. İlçe içerisinde tarım faaliyetlerine uygun araziler yer almaktadır. İlçe tipik bir Karadeniz iklimine sahiptir. Bu nedenle ilçede yazlar ılık, kılar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe hemen hemen her mevsim yağış almaktadır. Yağışlar yüksek kesimlere kar şeklinde düşmektedir. İlçenin her mevsim yağış almasından ötürü ormanlık araziler oldukça fazladır. Fındıklı satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında çay ve fındık tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık, arıcılık, balıkçılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede kıyı balıkçılığı faaliyetleri oldukça yaygın olup ilçe halkının büyük bir kısmı geçimini bu faaliyetler ile sağlamaktadır.

Fındıklı Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 16 bin 902’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,91’ini (8 bin 436) erkek, yüzde 50,09’unu (8 bin 466) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Fındıklı satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 8 adet mahalle ve 23 adet köy bulunmaktadır. Rize Fındıklı satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Aksu Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Ilıca Mahallesi, Liman Mahallesi, Merkez Mahallesi, Sahil Mahallesi, Tatlısu Mahallesi, Yeni Mahallesi, Arılı Köyü, Aslandere Köyü, Avcılar Köyü, Beydere Köyü, Cennet Köyü, Çağlayan Köyü, Çınarlı Köyü, Derbent Köyü, Doğanay Köyü, Düzköy Köyü, Gürsu Köyü, Hara Köyü, Ihlamurlu Köyü, Karaali Köyü, Kıyıcık Köyü, Meyvalı Köyü, Saatköy Köyü, Sulak Köyü, Sümer Köyü, Tepecik Köyü, Yaylacılar Köyü, Yeniköy Köyü ve Yenişehitlik Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Rize ilinin Fındıklı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Rize Fındıklı da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Fındıklı Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.