/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Güneysucancel

Rize Güneysu Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Güneysu Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Güneysu satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Güneysu Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Rize ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Güneysu ilçesi il merkezine 14 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Güneysu satılık daire arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin toplam yüzölçümü 107 kilometrekare olup denizden yüksekliği 152 metredir. İlçe kıyı kesimlere ise 14 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçenin doğusunda Rize iline bağlı Çayeli ilçesi, kuzeyinde Rize Merkez, güneyinde ise Kaçkar dağları yer almaktadır. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçede 150 metre ile 2000 metre arasında değişen yüksekliklerde yükseltiler yer almaktadır. İlçe tipik Karadeniz iklimi etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar serin ve yağışlı, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçenin her mevsim yağış almasından dolayı ormanlık araziler oldukça fazladır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. Güneysu satılık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetlerinin yürütüldüğü bilgisine ulaşmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık ve arıcılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede sanayi kuruluşu bulunmamaktadır. Bu nedenle sanayi kuruluşlarında çalışmak isteyen kişiler komşu ilçelerde istihdam sağlayabilmektedir.

Güneysu Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 16 bin 750’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,10’unu (8 bin 391) erkek, yüzde 49,90’ını (8 bin 359) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Güneysu satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 7 adet mahalle ve 22 adet köy bulunmaktadır. Rize Güneysu satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Adacami Mahallesi Aşağı Kiremit Mahalles, Birlik Mahallesi, Eskicami Mahallesi, Küçükcamii Mahallesi, Merkez Mahallesi, Ulucamii Mahallesi, Asmalıırmak Köyü, Ballıdere Köyü, Başköy Köyü, Bulutlu Köyü, Çamlıca Köyü, Dumankaya Köyü, Güneli Köyü, Gürgen Köyü, İslahiye Köyü, Kıbledağı Köyü, Kiremit Köyü, Ortaköy Köyü, Selamet Köyü, Tepebaşı Köyü, Yarımada Köyü, Yenicami Köyü, Yeniköy Köyü, Yeşilköy Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yukarıislahiye Köyü, ve Yülsekköy Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Rize ilinin Güneysu ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Rize Güneysu da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinize hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Güneysu Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.