/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İkizderecancel

Rize İkizdere Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

İkizdere Satılık Konut Arayan Kişiler için İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. İkizdere satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İkizdere Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Rize ilçesinin önemli ilçeleri arasında yer alan İkizdere ilçesi, ismini bulunduğu iki derenin kesişim noktasında almıştır. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. İkizdere satılık konut arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Karadeniz iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar ılık ve yağışlı, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçe ormanlık arazi bakımından oldukça zengindir. Bu dağlık arazilerin bazılarında buzul gölleri yer almaktadır. İkizdere satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında çay, patates, kivi, mısır ve fındık ürünleri yoğun olarak yetiştirilmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise yaylacılık faaliyetleri yaygındır. Bu kapsamda arıcılık, sığır ve koyun yetiştiriciliği yapılmaktadır. İlçe sınırları içerisinde yer alan Anzer Yaylası’nda üretilen Anzer Balı oldukça meşhurdur.

İkizdere Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 9 bin 809’dur. İlçe nüfusunun yüzde 54,72’sini (5 bin 367) erkek, yüzde 45,28’ini (4 bin 442) kadın nüfusu oluşturmaktadır. İkizdere satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 7 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Çağrankaya Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Gündoğdu Mahallesi, Güney Mahallesi, Kirazlı Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi ve Zafer Mahallesi’dir.

İkizdere Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Bilgileri

İlçeden konut arayan kişilerin bir diğer merak ettiği konu ise ilçenin eğitim imkanlarıdır. İlçe eğitim kurumları ve eğitim imkanları bakımından oldukça gelişmiştir. İlçede yer alan okullar bölge halkının ihtiyaçlarına yanıt vermektedir. Rize İkizdere satılık konut tercihinde bulunmak isteyen kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar: 

  • İkizdere İmam Hatip Lisesi: Zafer, Ali Biberoğlu Caddesi, 53650 İkizdere/Rize.
  • Atatürk Ortaokulu: Zafer, Rize İspir Yolu No:20, 53650 İkizdere/Rize.
  • Fazliye Hüseyin Turanlı Lisesi: Zafer, Rize İspir Yolu No:20, 53650 İkizdere/Rize. Daha detaylı bilgiler için (0464) 416 10 22 numaralı hatı arayabilirsiniz.

Sizler de satılık daire tercihini Rize ilinin İkizdere ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Rize İkizdere uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

29 Haziran 2020

Türkiye'den En Çok Konut Alan Ülkeler...

Türkiye'den En Çok Konut Alan Ülkeler...

26 Haziran 2020

İkizdere Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.