/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kalkanderecancel

Rize Kalkandere Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Kalkandere Satılık Konut Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Kalkandere satılık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Kalkandere ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Kalkandere’nin ilk isminin “Karadere” olduğu bilinmektedir. İlçedeki dere yatağının yanındaki kara taslar, suyun rengini yansıttığından ötürü dereye bu isim verilmiştir. İlçedeki yerleşme tarihi Kimmerlere kadar uzanmaktadır. İlçenin tarihi değerlerine tanık olabilmek adına tarihi köy evleri, su değirmenleri ve kemer köprüleri ziyarete açıktır. 27 Haziran 1957 senesinde Rize iline bağlı bir ilçe olma statüsü elde etmiştir. 

Kalkandere Satılık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Kalkandere ilçesi, Karadeniz Bölgesi içerisinde bulunan Rize iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 898 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 150 metredir. Rize ilinin batı bölümünde kalmıştır. Deniz kıyısına olan uzaklığı 13 kilometredir. İlçe arazisinin oldukça engebeli bir yapısı vardır. Oldukça yeşil bir doğal bitki örtüsüne sahiptir. İlçe o kadar engebelidir ki düz arazi hemen hemen hiç yoktur. Vadilerin arasında çeşitli boyutlarla pek çok dere görülebilmektedir. Aynı zamanda yükseltisi 1.000 metreyi aşmayan tepeler de mevcuttur. 

Kalkandere Satılık Konut Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Kalkandere satılık ev arayanlar iin ilçeye Karadeniz ikliminin hâkim olduğu bilinmektedir. Doğal olarak oldukça ılıman bir yapıya sahip olmak ile beraber, sert hava koşulları pek görülmemektedir. Yılın her ayında büyük miktarlarda yağış görülebilmektedir. Bir yıllık ortalama sıcaklık 14,0 santigrat derecedir. Bir günde ortalama 4 saat 14 dakika boyunca güneş alır. Bir senede Kalkandere’ye düşen ortalama yağış miktarı 2.327 kg/m şeklindedir. Bir yılda yağışlı gün sayısı ortalama 172’dir. 

İlçe ekonomisinin büyük bir kısmı sanayi ve tarıma dayalıdır. Tarım içerisinde de en çok gelir çay üretiminden gelmektedir. Bunların haricinde hayvancılığın da önemli bir gelir kaynağı olduğu görülmektedir. 

Kalkandere Satılık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Kalkandere ilçesinde toplam 16.768 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %57,86’sı erkek olup geriye kalan %42,14’ünü kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %39,17 olarak tespit edilmiştir. İlçenin son 10 senedeki nüfus verileri ile karşılaştırıldığında 2018 senesinde beklenmeyecek derecede büyük bir nüfus artışı yaşanmıştır. 

Kalkandere ilçesinde 12 adet mahalle ve 22 adet köy mevcuttur. Kalkandere satılık ev arıyorsanız seçebileceğiniz popüler mahalleri aşağıda listeledik:

  • Aksu Mahallesi,
  • Kızıltoprak Mahallesi,
  • Dağdibi Mahallesi,
  • Kuruköy Mahallesi,
  • Medrese Mahallesi,
  • Aşağı Tatlısu Mahallesi. 

Kalkandere Aksu Mahallesi satılık ev benzeri, ilçe çevresindeki konut arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Kalkandere Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.