Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Sakarya Akyazı Satılık Ev

araması için 49 ilan bulundu
search
Akyazıcancel
Sakaryacancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Akyazı Satılık Konut Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Akyazı satılık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Akyazı ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Akyazı ilçesinin Bitinya zamanlarına kadar uzanan çok derin bir geçmişi vardır. Daha yakın tarihe gelinecek olursa, 1954 senesinde Sakarya’nın il olmasından sonra Sakarya’ya bağlanması kararı alınmıştır. 

Akyazı Satılık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Akyazı ilçesi, Marmara Bölgesi sınırları içinde bulunan Sakarya iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 628 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 45 metredir. Akyazı’nın bulunduğu bölge, yer şekilleri bakımından pek engebeye sahip değildir. İlçe toprakları içerisinden geçen Mudurnu Çayı ve Sülüklü Göl, ilçe yaşamını olumlu yönde bir hayli değiştirmektedir. Sakarya il merkezine 10 kilometrelik bir mesafede bulunmaktadır. İlçenin doğal bitki örtüsünü, zengin ormanlık alanlar meydana getirmektedir. Bu ormanlık alanlarda bulunan en yaygın ağaç türü ise kayın ağaçlarıdır. 

Akyazı Satılık Konut Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Akyazı satılık ev arayanlar için ilçede hem karasal hem de Karadeniz ikliminin etkileri görülmektedir. Neredeyse her mevsim önemli miktarlarda yağış almaktadır. Ancak kış mevsiminde yağan yağışlar, kendini genellikle kar şeklinde göstermektedir. Hatta Sakarya ilinde ilk kar yağışı genellikle Akyazı ilçesinde görülür. Bir yıl içerisinde Akyazı ilçesine ortalama 800 milimetre yağış düşmektedir. 

Tarım sektörü, Türkiye’deki diğer pek çok ilçe ekonomisinde görülebileceği gibi, Akyazı ilçe ekonomisinin de başlıca gelir kaynağını oluşturmaktadır. İlçenin ikliminden de etkilendiği üzere, Akyazı’da yapılan tarım faaliyetlerinin sonucunda en çok mısır, buğday, patates ve pancar gibi ürünler elde edilmektedir. Bu ürünlerin haricinde, fındık üretiminin ilçe ekonomisine çok büyük katkısı bulunmaktadır. Son yıllarda seracılık da gelişmeye ve yaygınlaşmaya başlamıştır. 

Akyazı Satılık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Akyazı ilçesinde toplam 89.301 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,06’sı erkek olup geriye kalan %49,94’ünü kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %1,60 olarak tespit edilmiştir. İlçenin son 10 senedeki nüfus verileri ile karşılaştırıldığında ilçede yavaş yavaş ilerleyen bir nüfus azalışı yaşanmaktadır. 

Akyazı ilçesinde 70 adet mahalle mevcuttur. Akyazı 1+1 satılık ev arıyorsanız seçebileceğiniz, en çok tercih edilen mahalleri aşağıda listeledik:

 • Ömercikler Mahallesi,
 • İnönü Mahallesi,
 • Konuralp Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Kuzuluk Ortamahalle Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • Yunus Emre Mahallesi.

Akyazı satılık müstakil çiftlik evi benzeri, ilçe çevresindeki konut arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Akyazı Satılık Ev
Akbalık MahallesiAkyazıAlaağaç MahallesiAltındereAltındere Cumhuriyet MahallesiAltındere Gündoğan MahallesiAltındere Osmanağa MahallesiBallıkaya MahallesiBatakköy MahallesiBedilkadirbey MahallesiBedil Kazancı MahallesiBediltahirbey MahallesiBeldibi MahallesiBıçkıdere MahallesiBoztepe MahallesiBuğdaylı MahallesiCumhuriyet MahallesiÇakıroğlu MahallesiÇatalköprü MahallesiÇıldırlar MahallesiDedeler MahallesiDokurcunDokurcun MahallesiDurmuşlar MahallesiDüzyazı MahallesiErdoğdu MahallesiEskibedil MahallesiFatih MahallesiGazi Süleyman Paşa MahallesiGebeş MahallesiGökçeler MahallesiGüvençler MahallesiGüzlek MahallesiHanyatak MahallesiHarunusta MahallesiHasanbey MahallesiHastahane MahallesiHaydarlar Mahallesiİnönü MahallesiKabakulak MahallesiKaraçalılık MahallesiKepekli MahallesiKızılcıkorman MahallesiKonuralp MahallesiKumköprü MahallesiKuzulukKuzuluk Ortamahalle MahallesiKuzuluk Topçusırtı MahallesiKüçücekKüçücek Cumhuriyet MahallesiKüçücek İstiklal MahallesiMadenler MahallesiMansurlar MahallesiMerkezyeniköy MahallesiOsmanbey MahallesiÖmercikler MahallesiPazarköy MahallesiReşadiye MahallesiSalihiye MahallesiSeyfeler MahallesiSukenarı MahallesiŞerefiye MahallesiTaşağıl MahallesiTaşburun MahallesiTaşyatak MahallesiTopağaç MahallesiTürkormanköy MahallesiUzunçınar MahallesiVakıf MahallesiYağcılar MahallesiYahyalı MahallesiYenidoğan MahallesiYeni MahallesiYeniorman MahallesiYongalık MahallesiYörükyeri MahallesiYunus Emre MahallesiYuvalak Mahallesi
Sakarya Akyazı Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Sakarya Akyazı Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Sakarya Akyazı Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Sakarya Erenler Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Geyve Alifuatpaşa Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Sakarya Geyve Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Emlak Ofisinden Sakarya Geyve Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Kocaali Yalı Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.