Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Siirt Baykan Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Baykancancel
Siirtcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Baykan Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Baykan satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut alma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Baykan Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Siirt iline bağlı Baykan ilçesinin toplam yüzölçümü 564 kilometrekaredir. Baykan satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe Siirt il merkezine 47 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçenin doğu kesimlerinde Şirvan ilçesi, batı kesimlerinde Kurtalan ilçesi, Kozluk ilçesi ve Batman ili, kuzeyinde Bitlis ili, güneyinde ise Siirt il merkezi yer almaktadır. İlçe karasal iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almakta olup etrafı dağlık arazilerle çevrilidir. Dağlık araziler bakımından oldukça zengin olan ilçede yer alan dağlardan başlıcaları; Tandır Dağı, Atlı Tepe, Soğantepe Dağı, Tosunlu Dağı ve Kapik Dağı’dır. Baykan satılık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalarda ilçenin akarsu arazileri bakımından da zengin olduğu bilgisine ulaşmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli ise tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir.

Baykan Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 26 bin 160’tır. İlçe nüfusunun yüzde 51,01’ini (13 bin 345) erkek, yüzde 48,99’unu (12 bin 815) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Baykan satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 8 adet mahalle ve 30 adet köy bulunmaktadır. Siirt Baykan satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Atatürk Mahallesi, Cefan Mahallesi, Çay Mahallesi, Havel Mahallesi, İnönü Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Şeyhosman Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Adakale Köyü, Ardıçdalı Köyü, Çamtaşı Köyü, Çaykaya Köyü, Çelikli Köyü, Çevrimtepe Köyü, Çukurca Köyü, Dedebakırı Köyü, Demirışık Köyü, Derince Köyü, Dilektepe Köyü, Dokuzçavuş Köyü, Engin Köyü, Gümüşkaş Köyü, Günbuldu Köyü, Gündoğdu Köyü, İkizler Köyü, Karakaya Köyü, Kasımlı Köyü, Meşelik Köyü, Narlıyurt Köyü, Obalı Köyü, Ormanpınar Köyü, Sarıdana Köyü, Sarısalkım Köyü, Tütenocak Köyü, Ulaştı Köyü, Ünlüce Köyü, Yarımca Köyü ve Yeşilçevre Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Siirt ilinin Baykan ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Siirt Baykan da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Baykan Satılık Villa
Adakale KöyüAdakale Köyü (Topraklı Mahallesi)Adakale Köyü (Toptepe Mahallesi)Ardıçdalı KöyüAtabağı Bld. (Merkez Mahallesi)Cefan MahallesiÇamtaşı KöyüÇaykaya KöyüÇaykaya Köyü (Bardaklı Mahallesi)Çaykaya Köyü (Geçit Mahallesi)Çaykaya Köyü (Karataş Mahallesi)Çelikli KöyüÇevrimtepe KöyüÇevrimtepe Köyü (Kumluca Mahallesi)Çevrimtepe Köyü (Oymaklı Mahallesi)Çevrimtepe Köyü (Ulukapı Mahallesi)Çukurca KöyüDedebakırı KöyüDemirışık KöyüDerince KöyüDilektepe KöyüDokuzçavuş KöyüEngin KöyüGümüşkaş KöyüGünbuldu KöyüGündoğdu KöyüHavel Mahallesiİkizler Köyüİnönü MahallesiKarakaya KöyüKarakaya Köyü (Eğridere Mahallesi)Karşıyaka MahallesiKasımlı KöyüMeşelik KöyüNarlıyurt KöyüNarlıyurt Köyü (Ayranlı Mahallesi)Narlıyurt Köyü (Sıralı Mahallesi)Narlıyurt Köyü (Uğurlu Mahallesi)Narlıyurt Köyü (Uzunkavak Mahallesi)Obalı KöyüObalı Köyü (Akbudak Mahallesi)Obalı Köyü (Akdiken Mahallesi)Obalı Köyü (Köklü Mahallesi)Obalı Köyü (Ocaklı Mahallesi)Ormanpınar KöyüSarıdana KöyüSarısalkım KöyüTütenocak KöyüTütenocak Köyü (Aşağı Tütenocak Mahallesi)Ulaştı KöyüÜnlüce KöyüÜnlüce Köyü (Dumanlı Mahallesi)Veyselkarani Bld. (Atatürk Mahallesi)Veyselkarani Bld. (Çay Mahallesi)Veyselkarani Bld. (Şeyh Osman Mahallesi)Yarımca KöyüYenidoğan MahallesiYeşilçevre Köyü (Binegöl Mahallesi)Yeşilçevre Köyü (Çukurtaş Mahallesi)Yeşilçevre Köyü (Eğri Mahallesi)
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.