/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tillocancel

Siirt Tillo Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Tillo Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Tillo satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tillo Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Siirt iline bağlı Tillo ilçesi Siirt il merkezine 7 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Tillo satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin doğu kesimlerinde Pervari ilçesi, kuzeydoğu kesimlerinde Şirvan ilçesi, batı kesimlerinde ise Siirt il merkezi yer almaktadır. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almakta olup bulunduğu konum itibari ile karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Akarsu kaynakları bakımından incelendiğinde ise ilçenin en önemli su kaynağının Botan Çayı olduğu bilgisine ulaşılmaktadır. İlçe toprakları kireçli bir yapıya sahiptir bu nedenle ilçede tarrıma elverişli arazi sayısı oldukça azdır. Bitki örtüsü olarak bozkır bitki örtüsünün hakim olduğu ilçede yer alan tarım ürünlerinden başlıcaları; yer meşe, fıstık, bıttım, armut, bademdir. Tillo satılık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında üzüm, fıstık ve badem yetiştirilmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçe ekonomisi geçmiş dönemlerde çok fazla gelişim gösterememiştir. Ancak son dönemlerde tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde kullanılmaya başlanan modern teknikler sayesinde ilçe ekonomisi gelişim göstermiştir. Bu sebeple geçmiş dönemlerde dış bölgelere verilen göç rakamlarında azalma gözlemlenmiş olup ilçede konut arayışında olan kişilerin sayısında da her geçen gün artış olduğu bilgisine ulaşılmıştır.

Tillo Satılık Konut Arayan Vatandaşlara ilçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 4 bin 310’dur. İlçe nüfusunun yüzde 53,69’unu (2 bin 314) erkek, yüzde 46,31’ini (1.996) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Tillo satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle ve 6 adet köy bulunmaktadır. Siirt Tillo satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Fakirullah Mahallesi, Mücahit Mahallesi, Saydanlar Mahallesi, Akyayla Köyü, Fersaf Köyü, Hatrant Köyü, İkizbağlar Köyü, Sinep Köyü ve Taşbalta Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Siirt ilinin Tillo ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Siirt Tillo da uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Tillo Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.