Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Dikmencancel
Sinopcancel

Sinop Dikmen Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Dikmen Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Dikmen satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut satın alabilirsiniz.

Dikmen Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Genel Bilgileri

Sinop ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Dikmen, Sinop il merkezine 55 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Dikmen satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakındna ilgilenmektedir. Sinop ilinin doğu kesimlerinde yer alan ilçenin doğu kesimlerinde Samsun ili yer almaktadır. Gerze ve Durağan ilçelerine komşu olan ilçe 1990 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Karadeniz Bölgesi içerisinde yer alan ilçe dağlık ve engebeli bir araziye sahip olup ormanlık araziler bakımından oldukça zengindir. İlçe Güzelceçay Vadisi üzerinde yer almaktadır. İlçe Karadeniz iklimi etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar serin, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe hemen hemen her mevsim yağış almaktadır. Dikmen satılık ev arayan kişiler ilçe hakkından yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, sebze ve meyve ürünlerinin tarım faaliyetlerinin yürütüldüğü bilgisine ulaşılmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede sanayi çok fazla gelişmemiştir. Ancak ilçede yaşayan halk ulaşım kolaylığı sayesinde komşu ilçelerdeki sanayi kuruluşlarında çalışarak geçimlerini sağlayabilmektedir.

Dikmen Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 5 bin 492’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,98’ini (2 bin 800) erkek, yüzde 49,02’sini (2 bin 692) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Dikmen satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle ve 28 adet köy bulunmaktadır. Sinop Dikmen satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Babalıoğlu Mahallesi, Çorak Mahallesi, Kırçal Mahallesi, Akçakese Köyü, Bucak Köyü, Büyükdağ Köyü, Büyükkızık Köyü, Çanakçı Köyü, Çevikli Köyü, Çukurcaalan Köyü, Dağköy Köyü, Dudaş Köyü, Dumanlı Köyü, Göllü Köyü, Görümcek Köyü, Kadıköy Köyü, Karaağaç Köyü, Karakoyun Köyü, Kerim Köyü, Kuzalan Köyü, Küçükkızık Köyü, Küplüce Köyü, Saray Köyü, Şeyhhüseyin Köyü, Üçpınar Köyü, Yakuplu Köyü, Yaykın Köyü, Yaylabeyi Köyü, Yeniköy Köyü, Yukarıçekmez Köyü ve Yumaklı Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Sinop ilinin Dikmen ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Sinop Dikmen de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.