/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Türkelicancel
Sinopcancel

Sinop Türkeli Satılık Ev

araması için 23 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Türkeli Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Türkeli satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut sahibi olabilirsiniz.

Türkeli Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Sinop iline bağlı Türkeli ilçesi geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmaktadır. Türkeli satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. Sinop ilinin batı kesimlerinde yer alan Türkeli ilçesinin toplam yüzölçümü 263 kilometrekaredir. İlçenin doğu kesimlerinde Ayancık ilçesi, batı kesimlerinde Kastamonu iline bağlı Çatalzeytin ilçesi, güney kesimlerinde Kastamonu iline bağlı Taşköprü ilçesi, kuzey kesimlerinde ise Karadeniz yer almaktadır. İlçe Sinop il merkezine 95 kilometre, Ayancık ilçesine 36 kilometre, Çatalzeytin ilçesine 10 kilometre, Taşköprü ilçesine ise 60 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçede yer alan sahil şeridinin toplam uzunluğu 25 kilometredir. Türkeli satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında yaptığı araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede Karadeniz iklimi etkisi altındadır. Bu nedenle her mevsim yağış aldığı bilgisin ulaşılmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Türkeli Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 17 bin 947’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,13’ünü (8 bin 996) erkek, yüzde 49,87’sini (8 bin 951) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Türkeli satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle ve 33 adet köy bulunmaktadır. Sinop Türkeli satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Gemiyanı Mahallesi, Güzelyurt Mahallesi, Tümerkan Mahallesi, Akçabük Köyü, AlagözKöyü, Ayaz Köyü, Çatakgeriş Köyü, Çatakgüney Köyü, Çatakörencik Köyü, Direkli Köyü, Düz Köyü, Düzler Köyü, Gaziler Köyü, Gencek Köyü, Gökçealan Köyü, Gündoğdu Köyü, Güzelkent Köyü, Hacı Köyü, Hamamlı Köyü, Işıklı Köyü, Karabey Köyü, Keş Köyü, Kayabaşı Köyü, Kuşçular Köyü, Kuz Köyü, Oymakyaka Köyü, Satı Köyü, Sarmaşık Köyü, Sazkışla Köyü, Taçahmet Köyü, Taşgüney Köyü, Turhan Köyü, Yapraklı Köyü, Yazıcı Köyü, Yeşiloba Köyü ve Yusuflu Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Sinop ilinin Türkeli ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Sinop Türkeli de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı ve keyifli bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

6 Mayıs 2022

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

6 Mayıs 2022

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

6 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.