/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Cizrecancel

Şırnak Cizre Satılık Ev

araması için 6 ilan bulundu

Cizre Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Cizre satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alma tercihinde bulunabilirsiniz.

Cizre Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Güneydoğu Anadolu Bölgesi içerisinde yer alan Cizre ilçesi Şırnak ilçesine bağlıdır. Şırnak il merkezine 45 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin toplam yüzölçümü 460 kilometrekaredir. Cizre satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin batı kesimlerinde İdil ilçesi, doğu kesimlerinde Silopi ilçesi, kuzey kesimlerinde Şırnak ili, kuzeybatı kesimlerinde Eruh ilçesi, güney kesimlerinde ise Suriye Devleti yer almaktadır. İlçenin denizden yüksekliği 400 metredir. Dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahip olan ilçede oldukça önemli yükseltiler yer almaktadır. Bunlardan başlıcaları; Cudi Dağı, Karadağı ve Akdağ’dır. İlçenin yakınlarından geçen Dicle Nehri ilçe topraklarının verimli olmasını sağlamaktadır. Cizre satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yapılmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Cizre Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 143 bin 124’tür. İlçe nüfusunun yüzde 51,14’ünü (73 bin 187) erkek, yüzde 48,86’sını (69 bin 937) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Cizre satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 10 adet mahalle ve 31 adet köy bulunmaktadır. Şanlıurfa Cizre satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği mahalleler ve köyler: Ali Bey Mahallesi, Cudi Mahallesi, Dağ Kapı Mahallesi, Dicle Mahallesi, Kale Mahallesi, Konak Mahallesi, Nur Mahallesi, Sur Mahallesi, Şah Mahallesi, Yafes Mahallesi, Aşağıçeşme Köyü, Aşağıçeşme Köyü, Aşağıçeşme Köyü, Aşağıkonak Köyü, Bağlarbaşı Köyü, Bozalan Köyü, Çağıl Köyü, Çatal Köyü, Çavuş Köyü, Dirsekli Köyü, Düzova Köyü, Erdem Köyü, Güçlü Köyü, Gürsu Köyü, Havuzlu Köyü, Katran Köyü, Kaya Köyü, Kebeli Köyü, Keruh Köyü, Kocapınar Köyü, Koçtepe Köyü, Korucu Köyü, Kurtuluş Köyü, Kuştepe Köyü, Sulak Köyü, Taşhöyük Köyü, Tepeönü Köyü, Uğur Köyü, Ulaş Köyü, Varlık Köyü, Yakacık Köyü, Yalıntepe Köyü ve Yeşilyurt Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Şanlıurfa ilinin Cizre ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Şanlıurfa Cizre de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut satın alabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

20 Ekim 2021

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.