Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Sivas Doğanşar Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Doğanşarcancel
Sivascancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Doğanşar Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Doğanşar satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alma tercihinize hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

Doğanşar Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Sivas ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Doğanşar ilçesi il merkezine 98 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Doğanşar satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Doğanşar ilçesinin eski ismi İpsile’dir. İlçe Bizans ve Osmanlı tarihinde oldukça önemli bir yere sahiptir. İlçede günümüze kadar gelen tarihi kalıntılara rastlanmaktadır. Doğanşar satılık ev arayan kişiler ilçe iklimi ve ekonomisi hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede karasal iklimin etkili olduğu bilgisine ulaşmaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede yapılabilen tarım faaliyetleri oldukça kısıtlıdır. Ancak buna rağmen ilçe ekonomisinin önemli yapı taşları arasında tarım faaliyetleri de yer almaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri yoğun olarak yaylacılık faaliyetleri kapsamında yapılmaktadır.

Doğanşar Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 3 bin 40’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,87’sini (1.696) erkek, yüzde 50,13’ünü (1.705) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Doğanşar satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 6 adet mahalle ve 26 adet köy bulunmaktadır. Sivas Doğanşar satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Camikebir Mahallesi, Cinci Mahallesi, Çay Mahallesi, Devrişağa Mahallesi, Kale Mahallesi, Ömerağa Mahallesi, Alan Köyü, Alazlı Köyü, Aslantaş Köyü, Avcıçayı Köyü, Başekin Köyü, Beşağaç Köyü, Boyalı Köyü, Çalıcı Köyü, Çatpınar Köyü, Darıkol Köyü, Ekinciler Köyü, Eskiköy Köyü, Göçükköy Köyü, İçdere Köyü, Karkın Köyü, Kıpcak Köyü, Kozağaç Köyü, Kozlu Köyü, Okculu Köyü, Ortköy Köyü, Sarısuvat Köyü, Söbüler Köyü, Tavza Köyü, Ütük Köyü, Yavşancık Köyü ve Yeşilçukur Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Sivas ilinin Doğanşar ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Sivas Doğanşar uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut satın alabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.