Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Tekirdağ Çerkezköy Satılık Ev

araması için 1,037 ilan bulundu
search
Çerkezköycancel
Tekirdağcancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Çerkezköy Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Rehberi

Emlakjet olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çerkezköy satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan aylar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alabilirsiniz.

Çerkezköy Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Çerkezköy ilçesi bulunduğu konum itibari ile Balkanlara oldukça yakındır. Çerkezköy satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe 1970’li yıllarda küçük bir yerleşim merkezi iken sonraki dönemlerde ilçe merkezi olmuştur. İlçe büyük metropollere yakın konumda yer almaktadır. Bu nedenle ilçede sanayi faaliyetleri oldukça gelişmiştir. İlçede Marmara bölgesi içerisinde hakim olan geçiş iklimi hüküm sürmektedir. İlçede yaz ayları sıcak, kış ayları ise Balkanlardan gelen soğuk hava akımlarının etkisi ile sert geçmektedir. İlçe dağlık ve engebeli bir arzi üzerinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede tarım arazisi oldukça azdır. İlçede 1973 yılında Organize Sanayi Bölgesi kurulmuştur. Bu tarih sonrasında ilçe hızlı bir kalkınma sürecine girmiştir. İlçe ekonomisinin temeli tarım, hayvancılık ve sanayi faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede yer alan sanayi tesisleri ilçede yaşayan birçok kişiye istihdam sağlamaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenildiği bilgisine ulaşılmaktadır. Çerkezköy satılık ev arayan kişiler ilçenin her geçen gün modernleşme eğiliminde olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede yapılan ekonomik faaliyetler de modernleşme ile birlikte gelişmektedir. Bu nedenle ilçe ekonomisi de büyüme eğilimindedir. İlçe ekonomisinin büyümesi ilçenin dışarıdan göç almasına da neden olmaktadır. Bu nedenle ilçeden konut arayan kişilerin sayısı da her geçen gün artmaktadır.

Çerkezköy Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 166 bin 789’dur. İlçe nüfusunun yüzde 51,89’unu (86 bin 540) erkek, yüzde 48,11’ini (80 bin 249) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çerkezköy satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 9 adet mahalle bulunmaktadır. Tekirdağ Çerkezköy satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Cumhuriyet Mahallesi, Fatih Mahallesi, Fevzi Paşa Mahallesi, Gazi Mustafa Kemalpaşa Mahallesi, Gazi Osman Paşa Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Kızılpınar Mahallesi, Veliköy Mahallesi ve Yıldırım Beyazıt Mahallesi’dir. 

Sizler de satılık daire tercihini Tekirdağ ilinin Çerkezköy ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Tekirdağ Çerkezköy de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.