/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Marmaraereğlisicancel
Tekirdağcancel

Tekirdağ Marmaraereğlisi Satılık Ev

araması için 1,318 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Marmaraereğlisi Satılık Konut Arayanlara İlçe Yol Haritası 

Emlakjet ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Marmaraereğlisi satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut satın alma tercihinde bulunabilirsiniz.

Marmaraereğlisi Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Tekirdağ ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Marmara Ereğlisi bulunduğu konum itibari ile Tekirdağ il merkezine 38 kilometre, İstanbul işine ise 90 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Marmaraereğlisi satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe bulunduğu arazi yapısı sebebi ile uzun bir sahil şeridine sahip olup farklı büyüklüklerde yükseltilere ev sahipliği yapmaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 182 kilometrekaredir. İlçe toprakları oldukça verimli olup tarım arazileri de oldukça fazladır. İlçe karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe ekonomisinin temeli ise tarım, hayvancılık, sanayi ve turizm faaliyetlerine dayanmaktadır. Marmaraereğlisi satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede tarım faaliyetleri kapsamında yoğun olarak makineli tarım faaliyetlerinin sürdürüldüğü bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım ürünü olarak hububat, ayçiçeği, karpuz ve kavun üretimi yapılmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık ve yoğun olarak balıkçılık faaliyetleri yapılmaktadır. İlçede balıkçılık faaliyetleri kapsamında; tekir, barbunya, kılıç, kolyoz, uskumru, palamut, torik, istavrit, sardalya, sinarit, levrek, midye, kalamar gibi deniz mahsülleri yakalanmaktadır. İlçede turizm faaliyetleri kapsamında ise güzel sahili sebebi ile yaz turizmi yaygındır. İlçe yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi görmektedir. Büyük metropollere yakınlığı sebebi ile de tercih edilen ilçe yaz dönemlerinde ekonomik anlamda kalkınmaktadır.

Marmaraereğlisi Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 25 bin 873’tür. İlçe nüfusunun yüzde 52,46’sını (13 bin 574) erkek, yüzde 47,54’ünü (12 bin 299) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Marmaraereğlisi satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 10 adet mahalle bulunmaktadır. Tekirdağ Marmaraereğlisi satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Bahçelievler Mahallesi, Cedit Ali Paşa Mahallesi, Çeşmeli Mahallesi, Dereağzı Mahallesi, Kamaradere Mahallesi, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Sultanköy Mahallesi, Türkmenli Mahallesi, Yakuplu Mahallesi ve Yeniçiftlik Mahallesi’dir. 

Sizler de satılık daire tercihini Tekirdağ ilinin Marmaraereğlisi ilçesinden konut tercihinde bulunmayı düşünen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Tekirdağ Marmaraereğli de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinize hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.