Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Trabzon Akçaabat Satılık Ev

araması için 408 ilan bulundu
search
Akçaabatcancel
Trabzoncancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Akçaabat Satılık Konut Arayan Vatandaşlara Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Akçaabat satılık konut arayışında olan kişiler için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Akçaabat Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon iline bağlı olan Akçaabat ilçesinin toplam yüzölçümü 385 kilometrekaredir. Trabzon il merkezine 13 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin doğu kesimlerinde Ortahisar ve Maçka ilçeleri, batı kesimlerinde Çarşıbaşı ilçesi, güney kesimlerinde Düzköy ilçesi, kuzey kesimlerinde ise Karadeniz yer almaktadır. Dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahip olan ilçede dağlar kıyıya paralel uzanmaktadır. İlçede yer alan dağlık arazilerin yanı sıra önemli yaylalar da bulunmaktadır. Bu yaylalardan başlıcaları; Balıklı Obası, Işıklar Obası ve Kayabaşı’dır. İlçe su kaynakları bakımından oldukça zengindir. Karadeniz ikliminin hakim olduğu ilçe hemen hemen her mevsim yağış almaktadır. Bu nedenle ilçede yer alan akarsuların rejimi düzenlidir. İlçede yazlar ılık, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. Akçaabat satılık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede tarım faaliyetleri kapsamında meyve ve sebze tarımının yapıldığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yaygındır.

Akçaabat Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 123 bin 552’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,37’sini (60 bin 993) erkek, yüzde 50,63’ünü (62 bin 559) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Akçaabat satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 72 adet mahalle bulunmaktadır. Trabzon Akçaabat satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Adacık Mahallesi, Ağaçlı Mahallesi, Akçakale Mahallesi, Akçaköy Mahallesi, Akdamar Mahallesi, Akören Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Alsancak Mahallesi, Ambarcık Mahallesi, Arpacılı Mahallesi, Aydınköy Mahallesi, Bozdoğan Mahallesi, Cevizli Mahallesi, Cevizlik Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çamlıdere Mahallesi, Çınarlık Mahallesi, Çiçeklidüz Mahallesi, Çilekli Mahallesi, Çolaklı Mahallesi, Çukurca Mahallesi, Darıca Mahallesi, Demirci Mahallesi, Demirkapı Mahallesi, Demirtaş Mahallesi, Derecik Mahallesi, Doğanköy Mahallesi, Dörtyol Mahallesi, Dürbinar Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Eskiköy Mahallesi, Fındıklı Mahallesi, Fıstıklı Mahallesi, Gümüşlü Mahallesi, Helvacı Mahallesi, Işıklar Mahallesi, Kaleönü Mahallesi, Karaçayır Mahallesi, Karpınar Mahallesi, Kavaklı Mahallesi, Kayalar Mahallesi, Kemaliye Mahallesi, Kirazlık Mahallesi, Koçlu Mahallesi, Kuruçam Mahallesi, Maden Mahallesi, Mersin Mahallesi, Meşeli Mahallesi, Meydankaya Mahallesi, Nefsipulathane Mahallesi, Orta Mahallesi, Ortaalan Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Osmanbaba Mahallesi, Özakdamar Mahallesi, Özdemirci Mahallesi, Salacık Mahallesi, Sarıca Mahallesi, Sarıtaş Mahallesi, Sertkaya Mahallesi, Söğütlü Mahallesi, Şinik Mahallesi, Tatlısu Mahallesi, Tütüncüler Mahallesi, Uçarsu Mahallesi, Yaylacık Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Yıldızlı Mahallesi ve Zaferli Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Trabzon ilinin Akçaabat ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Trabzon Akçaabat da uygun fiyatlı satılık evler için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.