/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Araklıcancel
Trabzoncancel

Trabzon Araklı Satılık Ev

araması için 15 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Araklı Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Araklı satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

Araklı Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Trabzon iline bağlı Araklı ilçesinin toplam yüzölçümü 372 kilometrekaredir. Araklı satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçede dağlar kıyıya paralel uzanmaktadır. Bu nedenle ilçe dağlık ve engebeli bir araziye sahiptir. İlçede Karadeniz iklimi hakimdir. Bu nedenle ilçede yazlar ılık, kışlar ise soğuk ve yağışlıdır. İlçe hemen hemen her mevsim yağış almaktadır. Bu sebep ile ilçe ormanlık arazi bakımından oldukça zengindir. İlçede yer alan topraklar tarım için oldukça verimlidir. Araklı satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi ile de yakından ilgilenmektedirler. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yapılmaktadır. İlçede yetiştirilen başlıca tarım ürünü fındık ve mısırdır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık, arıcılık ve balıkçılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Araklı Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 49 bin 496’dır. İlçe nüfusunun yüzde 50,03’ünü (24 bin 764) erkek, yüzde 49,97’sini (24 bin 732) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Araklı satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 50 adet mahalle bulunmaktadır. Trabzon Araklı satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Aytaş Mahallesi, Ayvadere Mahallesi, Bahçecik Mahallesi, Bereketli Mahallesi, Birlik Mahallesi, Buzluca Mahallesi, Çamlıktepe Mahallesi, Çankaya Mahallesi, Çiftepınar Mahallesi, Çukurçayır Mahallesi, Değirmencik Mahallesi, Dulköy Mahallesi, Erenler Mahallesi, Erikli Mahallesi, Halilli Mahallesi, Hasköy Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İyisu Mahallesi, Kalecik Mahallesi, Karatepe Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kayacık Mahallesi, Kayaiçi Mahallesi, Kaymaklı Mahallesi, Kestanelik Mahallesi, Köprüüstü Mahallesi, Kükürtlü Mahallesi, Merkez Mahallesi, Merkezköy Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Özgen Mahallesi, Pervane Mahallesi, Sulakyurt Mahallesi, Sularbaşı Mahallesi, Taşgeçit Mahallesi, Taşönü Mahallesi, Taştepe Mahallesi, Turnalı Mahallesi, Türkeli Mahallesi, Yalıboyu Mahallesi, Yassıkaya Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeşilce Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Yıldızlı Mahallesi, Yiğitözü Mahallesi, Yolgören Mahallesi, Yoncalı Mahallesi ve Yüceyurt Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Trabzon ilinin Araklı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Trabzon Araklı da uygun fiyatlı ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.