Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Trabzon Çarşıbaşı Satılık Ev

araması için 22 ilan bulundu
search
Çarşıbaşıcancel
Trabzoncancel

Çarşıbaşı Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çarşıbaşı satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Çarşıbaşı Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon iline bağlı olan Çarşıbaşı ilçesi Doğu Karadeniz Bölgesi içerisinde Trabzon-Giresun sahil yolu üzerinde yer almaktadır. Trabzon il merkezine 34 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe geçmişten günümüze kadar geçen süreç içerisinde birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Çarşıbaşı satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe bulunduğu konum itibari ile Karadeniz iklim bölgesi içerisindedir. İlçede yazlar ılık, kışlar ise ılık geçmektedir. İlçe hemen hemen her mevsim yağış almaktadır. Bu nedenle ilçede yer alan akarsuların rejimi düzenlidir. Ormanlık arazileri bakımından da oldukça zengin olan ilçe yemyeşil doğası ile dikkat çekmektedir. Çarşıbaşı satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi ile de yakından ilgilenmektedir. İlçe ekonomisin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında meyve ve sebze tarımı yapılmaktadır. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinden başlıcaları; fındık ve mısırdır. İlçede yapılan bu faaliyetlerden elde edilen ürünler sanayi kuruluşlarında işlenmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık ve balıkçılık faaliyetleri yapılmaktadır. İlçede yapılan bu ekonomik faaliyetler her geçen gün modernleşme eğilimindedir. Bu nedenle ilçede yapılan faaliyetlerden alınan verim artmaktadır. İlçe ekonomisinin gelişen bir yapı göstermesi sebebi ile ilçe ön plana çıkmış olup ilçeden konut arayan kişilerin sayısında da artış gözlemlenmiştir.

Çarşıbaşı Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 16 bin 335’tir. İlçe nüfusunun yüzde 50,84’ünü (8 bin 305) erkek, yüzde 49,16’sını (8 bin 30) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çarşıbaşı satılık daire tercihinde bulunmak isteyenlerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 23 adet mahalle bulunmaktadır. Trabzon Çarşıbaşı satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Burunbaşı Mahallesi, Büyükdere Mahallesi, Çallı Mahallesi, Erenköy Mahallesi, Fenerköy Mahallesi, Gülbahçe Mahallesi, Kadıköy Mahallesi, Kaleköy Mahallesi, Kavaklı Mahallesi, Kerem Mahallesi, Kovanlı Mahallesi, Küçükköy Mahallesi, Merkez Mahallesi, Pınarlı Mahallesi, Salova Mahallesi, Samsun Mahallesi, Serpilköy Mahallesi, Şahinli Mahallesi, Taşlıtepe Mahallesi, Veliköy Mahallesi, Yavuz Mahallesi, Yeniköy Mahallesi ve Zeytinlik Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Trabzon ilinin Çarşıbaşı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Trabzon Çarşıbaşı uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir ve konut tercihinize hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.