Emlakjet

Trabzon Çaykara Satılık Ev

araması için 4 ilan bulundu
search
Çaykaracancel
Trabzoncancel

Çaykara Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Yol Rehberi

Emlakjet olarak satılık daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çaykara satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilir ve konut satın alabilirsiniz.

Çaykara Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Trabzon iline bağlı Çaykara ilçesi ismini, ilçede yer alan Çaykara Suyu’ndan almıştır. Çaykara satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe bulunduğu konum itibari ile Trabzon il merkezine 76 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Denizden yüksekliği 280 metre olan ilçenin denize uzaklığı ise 25 kilometredir. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerine kurulmuş olup toplam yüzölçümü 420 kilometrekaredir. İlçede yer alan önemli dağ ve akarsulardan başlıcaları ise; Solaklı Çayı, Soğanlı Dağları ve Çaykara’dır. İlçede yer alan akarsuların rejimi oldukça düzenlidir. İlçede Karadeniz iklimi hakimdir, bu nedenle ilçede yazlar ılık, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe hemen hemen her mevsim yağış almaktadır. Bu nedenle ilçe ormanlık araziler bakımından da oldukça zengindir. Çaykara satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında başta fındık ve mısır olmak üzere birçok tarım ürünü yetiştirilmektedir. İlçede yetiştirilen bu tarım ürünlerinin bir kısmı komşu ilçelerdeki sanayi kuruluşların işlenmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Çaykara Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 16 bin 213’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,25’ini (8 bin 147) erkek, yüzde 49,75’ini (8 bin 66) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çaykara satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 32 adet mahalle bulunmaktadır. Trabzon Çaykara satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akdoğan Mahallesi, Arpaözü Mahallesi, Aşağıkumlu Mahallesi, Ataköy Mahallesi, Baltacılı Mahallesi, Çambaşı Mahallesi, Çamlıbel Mahallesi, Çayıroba Mahallesi, Demirkapı Mahallesi, Demirli Mahallesi, Derindere Mahallesi, Eğridere Mahallesi, Işıklı Mahallesi, Kabataş Mahallesi, Karaçam Mahallesi, Kayran Mahallesi, Koldere Mahallesi, Köknar Mahallesi, Köseli Mahallesi, Maraşlı Mahallesi, Soğanlı Mahallesi, Şahinkaya Mahallesi, Şekersu Mahallesi, Taşkıran Mahallesi, Taşlıgedik Mahallesi, Taşören Mahallesi, Ulucami Mahallesi, Uzungöl Mahallesi, Uzuntarla Mahallesi, Yaylaönü Mahallesi, Yeşilalan Mahallesi ve Yukarıkumlu Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Trabzon ilinin Çaykara ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Trabzon Çaykara da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.