/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Köprübaşıcancel

Trabzon Köprübaşı Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Köprübaşı Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Köprübaşı satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut satın alabilirsiniz.

Köprübaşı Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Trabzon iline bağlı Köprübaşı ilçesi geçmiş dönemlerden günümüze kadar birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Köprübaşı satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin kuzey kesimlerinde Sürmene ilçesi, güney kesimlerinde Bayburt ili, doğu kesimlerinde Çaykara, Of ve Dernekpazarı ilçeleri, batısında ise Sürmene ilçesi yer almaktadır. Toplam yüzölçümü 132 kilometrekare olan ilçenin denizden yüksekliği 200 metredir. Trabzon ilinin Bayburt iline bağlanmasında önemli yolları içerisinde barındıran ilçe bölge için oldukça önemlidir. İlçede Karadeniz iklimi hakimdir. İlçede yazlar ılık, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe hemen hemen her mevsim yağış almaktadır. Ancak en fazla yağışı ilkbahar ve sonbahar aylarında almaktadır. İlçe bu yoğun yağışlardan dolayı ormanlık araziler bakımından oldukça zengindir. Akarsu kaynakları bakımından da oldukça zengin olan ilçenin en önemli akarsuyu Manahoz deresidir. İlçede yer alan geniş yaylalar hayvancılık faaliyetleri için oldukça önemlidir. Dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer alan ilçe önemli yaylalara ev sahipliği yapmaktadır. Bu yayla ve dağlardan başlıcaları; Soğuksu Yaylası, Ebeler Yaylası, Küçük Kangal Yaylası, Harman Yaylası, Ağaçbaşı Yaylası, Yangın Yaylası, Vizera Yaylası, Mincena Yaylası, Sulak Yaylası, Köşki Yaylası, Taşlı Yaylası ve İsmail Ağa Yaylası’dır. Köprübaşı satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında sebze ve meyve tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır.

Köprübaşı Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 6 bin 401’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,68’ini (3 bin 308) erkek, yüzde 48,32’sini (3 bin 93) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Köprübaşı satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 8 adet mahalle bulunmaktadır. Trabzon Köprübaşı satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akpınar Mahallesi, Arpalı Mahallesi, Beşköy Mahallesi, Çifteköprü Mahallesi, Fidanlı Mahallesi, Gündoğan Mahallesi, Güneşli Mahallesi ve Yağmurlu Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Trabzon ilinin Köprübaşı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Trabzon Köprübaşı uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinize hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

14 Temmuz 2020

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Köprübaşı Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.