Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Trabzon Maçka Satılık Ev

araması için 9 ilan bulundu
search
Maçkacancel
Trabzoncancel

Maçka Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Maçka satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut satın alma tercihinde bulunabilirsiniz.

Maçka Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Maçka ilçesi Gümüşhane karayolu üzerinde Trabzon il merkezine 29 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Toplam yüzölçümü 1000 kilometrekare olan ilçenin denizden yüksekliği 265 metredir. İlçe bulunduğu konum itibari ile dağlık ve engebeli bir arazi yapısı üzerinde yer almaktadır. İlçede Karadeniz iklimi hakimdir. Bu nedenle ilçede yazlar ılık, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçede hemen hemen her mevsim yağış görülmektedir. Bu nedenle ilçede yer alan akarsuların rejimi oldukça düzenlidir. İlçe çam ve ladin ormanları bakımından da oldukça zengindir. Maçka satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat, meyve ve sebze tarım faaliyetleri yürütülmektedir.

Maçka Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 26 bin 626’dır. İlçe nüfusunun yüzde 50,25’ini (13 bin 380) erkek, yüzde 49,75’ini (13 bin 246) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Maçka satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 62 adet mahalle bulunmaktadır. Trabzon Maçka satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akarsu Mahallesi, Akmescit Mahallesi, Alaçam Mahallesi, Alataş Mahallesi, Altındere Mahallesi, Anayurt Mahallesi, Ardıçlıyayla Mahallesi, Armağan Mahallesi, Atasu Mahallesi, Bağışlı Mahallesi, Bakımlı Mahallesi, Bakırcılar Mahallesi, Barışlı Mahallesi, Başar Mahallesi, Coşandere Mahallesi, Çamlıdüz Mahallesi, Çatak Mahallesi, Çayırlar Mahallesi, Çeşmeler Mahallesi, Çıralı Mahallesi, Dikkaya Mahallesi, Erginköy Mahallesi, Esiroğlu Mahallesi, Gayretli Mahallesi, Günay Mahallesi, Güney Mahallesi, Gürgenağaç Mahallesi, Güzelce Mahallesi, Güzelyayla Mahallesi, Hamsiköy Mahallesi, Hızarlı Mahallesi, Kapuköy Mahallesi, Kaynarca Mahallesi, Kırantaş Mahallesi, Kiremitli Mahallesi, Konak Mahallesi, Kozağaç Mahallesi, Köprüyanı Mahallesi, Kuşçu Mahallesi, Mataracı Mahallesi, Merkez Mahallesi, Ocaklı Mahallesi, Oğulağaç Mahallesi, Ormaniçi Mahallesi, Ormanüstü Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Örnekalan Mahallesi, Sevinç Mahallesi, Sındıran Mahallesi, Sukenarı Mahallesi, Şimşirli Mahallesi, Temelli Mahallesi, Üçgedik Mahallesi, Yaylabaşı Mahallesi, Yazılıtaş Mahallesi, Yazlık Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Yeşilyurt (Merkez) Mahallesi, Yukarıköy Mahallesi, Yüzüncüyıl Mahallesi ve Zaferli Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Trabzon ilinin Maçka ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Trabzon Maçka da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut satın alabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.