Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şalpazarıcancel
Trabzoncancel

Trabzon Şalpazarı Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Şalpazarı Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Şalpazarı satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Şalpazarı Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon iline bağlı Şalpazarı ilçesi geçmiş dönemlerden günümüze kadar geçen süreç içerisinde birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Özellikle Osmanlı döneminde önem kazanan ilçe ülkemiz için oldukça önemlidir. Şalpazarı satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakındna ilgilenmektedirler. İlçe bulunduğu konum itibari ile dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçe oldukça engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Bu nedenle ilçede aktif olarak kullanılabilen tarım arazisi oldukça azdır. İlçede Karadeniz iklim özellikleri görülmektedir. İlçede yazlar ılık, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe hemen hemen her mevsim yağış alır. Bu sebep ile de ilçede ormanlık araziler oldukça fazladır. Her mevsim yağış alan ilçe akarsu kaynakları bakımından da oldukça zengindir. İlçede yer alan akarsuların rejimi düzenlidir. Şalpazarı satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi ile ilgili olarak da detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat ürünlerinin, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede tarım arazisi oldukça azdır. Bu nedenle yapılan faaliyetlerde az alandan yüksek verim almak amaçlanmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Şalpazarı Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 11 bin 934’tür. İlçe nüfusunun yüzde 49,15’ini (5 bin 866) erkek, yüzde 50,85’ini (6 bin 68) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Şalpazarı satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 30 adet mahalle bulunmaktadır. Trabzon Şalpazarı satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği mahalleler: Ağırtaş Mahallesi, Akçiriş Mahallesi, Çamkiriş Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çarlaklı Mahallesi, Çetrik Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Doğancı Mahallesi, Dorukkiriş Mahallesi, Düzköy Mahallesi, Fidanbaşı Mahallesi, Geyikli Mahallesi, Gökçeköy Mahallesi, Gölkiriş Mahallesi, Güdün Mahallesi, Kabasakal Mahallesi, Kalecik Mahallesi, Karakaya Mahallesi, Kasımağzı Mahallesi, Kireç Mahallesi, Kuzuluk Mahallesi, Pelitçik Mahallesi, Sayvançatak Mahallesi, Simenli Mahallesi, Sinlice Mahallesi, Sugören Mahallesi, Sütpınar Mahallesi, Tepeağzı Mahallesi, Turalıuşağı Mahallesi ve Üzümözü Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Trabzon ilinin Şalpazarı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Trabzon Şalpazarı uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.