Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Trabzon Sürmene Satılık Ev

araması için 17 ilan bulundu
search
Sürmenecancel
Trabzoncancel

Sürmene Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Sürmene satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sürmene Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon iline bağlı Sürmene ilçesi dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Sürmene satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe tipik bir Doğu Karadeniz coğrafi yapısına sahiptir. Bu nedenle ilçede yükseklik yer yer 2000 metreyi bulmaktadır. İlçede dağlar denize paralel uzanmaktadır. İlçede Karadeniz iklimi hakimdir. Bu nedenle ilçede yazlar ılık, kışlar ise serin ve yağışlı geçmektedir. İlçe akarsu kaynakları bakımından zengindir. İlçede bulunan akarsulardan en önemlileri; Küçükdere ve Manahos Çayı’dır. İlçe hemen hemen her mevsim yağış almaktadır. Bu nedenle ilçede yer alan akarsuların rejimi düzenlidir. Sürmene satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede en fazla yetiştirilen tarım ürünleri mısır ve fındıktır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçe içerisinde yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında et ve süt besiciliği faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Sürmene Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 27 bin 428’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,18’ini (13 bin 762) erkek, yüzde 49,82’sini (13 bin 666) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Sürmene satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 37 adet mahalle bulunmaktadır. Trabzon Sürmene satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Aksu Mahallesi, Armutlu Mahallesi, Aşağıovalı Mahallesi, Balıklı Mahallesi, Birlik Mahallesi, Çamburnu Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Çavuşlu Mahallesi, Çiftesu Mahallesi, Çimenli Mahallesi, Dirlik Mahallesi, Fındıcak Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Güneyköy Mahallesi, Kahraman Mahallesi, Karacakaya Mahallesi, Konak Mahallesi, Koyuncular Mahallesi, Küçükdere Mahallesi, Muratlı Mahallesi, Ormanseven Mahallesi, Orta Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Oylum Mahallesi, Petekli Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Üstündal Mahallesi, Üzümlü Mahallesi, Yazıoba Mahallesi, Yemişli Mahallesi, Yeniay Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Yokuşbaşı Mahallesi, Yukarıçavuşlu Mahallesi, Yukarıovalı Mahallesi ve Zeytinli Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Trabzon ilinin Sürmene ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Trabzon Sürmene de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.