Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yomracancel
Trabzoncancel

Trabzon Yomra Satılık Ev

araması için 202 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Yomra Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yomra satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasasını öğrenebilirsiniz.

Yomra Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Doğu Karadeniz Bölgesi içerisinde yer alan Yomra ilçesi Türkiye’deki önemli sahil kentleri arasında yer almaktadır. Yomra satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Trabzon il merkezine 15 kilometrelik bir mesafede ye almaktadır. İlçenin doğu kesimlerinde Arsin ilçesi, batı kesimlerinde Maçka ilçesi, güney kesimlerinde ise Gümüşhane ili yer almaktadır. İlçede dağlar kıyıya paralel uzanmakta olup dağlık ve engebeli bir araziye sahiptir. İlçede Karadeniz iklimi hakimdir bu nedenle ilçede yazlar ılık, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe hemen hemen her mevsim yağış almaktadır. Bu nedenle ilçe ormanlık arazi bakımından oldukça zengindir. Akarsu kaynakları bakımından da oldukça zengin olan ilçede yer alan akarsuların rejimi düzenlidir. Yomra satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırma yapmaktadırlar. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayamaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede yapılan bu ekonomik faaliyetlerin ilçe ekonomisine katkısı büyüktür. Özellikle son dönemlerde bu ekonomik faaliyetler modernleşme eğilimindedir. Bu nedenle ile ekonomisi de hızla kalkınmaktadır. Bu durumun farkında olan kişiler ilçeden konut tercihinde bulunmaktadır.

Yomra Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin ilçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 39 bin 624’tür. İlçe nüfusunun yüzde 49,60’ını (19 bin 654) erkek, yüzde 50,40’ını (19 bin 970) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yomra satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 24 adet mahalle bulunmaktadır. Trabzon Yomra satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Çamlıca Mahallesi, Çamlıyurt Mahallesi, Çınarlı Mahallesi, Demirciler Mahallesi, Gülyurdu Mahallesi, Gürsel Mahallesi, İkisu Mahallesi, Kaşüstü Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Kılıçlı Mahallesi, Kıratlı Mahallesi, Kömürcü Mahallesi, Maden Mahallesi, Namıkkemal Mahallesi, Ocak Mahallesi, Oymalıtepe Mahallesi, Özdil Mahallesi, Pınarlı Mahallesi, Sancak Mahallesi, Şanlı Mahallesi, Tandırlı Mahallesi, Taşdelen Mahallesi, Yenice Mahallesi ve Yokuşlu Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Trabzon ilinin Yomra ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğini emlakçınızdan ya da sahibinden Trabzon Yomra da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.