/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mazgirtcancel

Tunceli Mazgirt Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Mazgirt Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Mazgirt satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut satın alma tercihinde bulunabilirsiniz.

Mazgirt Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Tunceli iline bağlı Mazgirt ilçesi Kert Dağları üzerinde yer alan Mazgirt Kalesi’nin eteğinde kurulmuştur. Mazgirt satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin doğu kesimlerinde Karakoçan ilçesi, batı kesimlerinde Tunceli Merkez ilçesi, kuzey kesimlerinde Nazımiye ilçesi, güney kesimlerinde ise Keban Barajı yer almaktadır. Denizden yüksekliği 1.400 metre olan ilçede karasal iklim özellikleri hakimdir. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçenin toplam yüzölçümü 709 kilometrekare olup dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Mazgirt satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan tarım faaliyetleri yoğun olarak makineli tarım faaliyetleri şeklindedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. 

Mazgirt Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 8 bin 430’dur. İlçe nüfusunun yüzde 55,16’sını (4 bin 650)erkek, yüzde 44,84’ünü (3 bin 780) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Mazgirt satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 10adet mahalle ve 68 adet köy bulunmaktadır. Tunceli Mazgirt satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Çarşıbaşı Mahallesi, Elmalık Mahallesi, Eltihatun Mahallesi, Güneşdere Mahallesi, Güneyharman Mahallesi, Karabulut Mahallesi, Kepektaşı Mahallesi Kuşçu Mahallesi Örs Mahallesi Yeni Mahallesi, Ağaçardı Köyü, Akdüven Köyü, Akkavak Köyü, Aktarla Köyü, Akyünlü Köyü, Alanyazı Köyü, Alhan Köyü, Anıtçınar Köyü, Aslanyurdu Köyü, Aşağıoyumca Köyü, Aşağıtarlacık Köyü, Ataçınar Köyü, Avunca Köyü, Aydınlık Köyü, Ayvatlı Köyü, Balkan Köyü, Beşoluk Köyü, Beylermezrası Köyü, Bulgurcular Köyü, Çatköy Köyü, Dallıbel Köyü, Danaburan Köyü, Darıkent Köyü, Dayılar Köyü, Dazkaya Köyü, Demirci Köyü, Demirkazık Köyü, Doğanlı Köyü, Doğucak Köyü, Geçitveren Köyü, Gelincik Köyü, Gelinpınar Köyü, Göktepe Köyü, Güleç Köyü, Gümüşgün Köyü, İbimahmut Köyü, İsmailli Köyü, Kalaycı Köyü, Kale Köyü, Karayusuf Köyü, Karsan Köyü, Karşıkonak Köyü, Kartutan Köyü, Kavaktepe Köyü, Kayacı Köyü, Kızılcık Köyü, Kızılkale Köyü, Koçkuyusu Köyü, Koyunuşağı Köyü, Kuşaklı Köyü, Kuşhane Köyü, Obrukkaşı Köyü, Obuzbaşı Köyü, Ortadurak Köyü, Ortaharman Köyü, Otlukaya Köyü, Oymadal Köyü, Öreniçi Köyü, Özdek Köyü, Sarıkoç Köyü, Sökücek Köyü, Sülüntaşı Köyü, Temürtaht Köyü, Yaşaroğlu Köyü, Yazeli Köyü, Yeldeğen Köyü, Yenibudak Köyü ve Yukarıoyumca Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihinde bulunmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Tunceli Mazgirt uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit,  ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Mazgirt Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.