Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Muradiyecancel
Vancancel

Van Muradiye Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Muradiye Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Muradiye satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut alabilirsiniz.

Muradiye Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Van iline bağlı Muradiye ilçesi Doğu Anadolu bölgesi içerisinde yer almaktadır. Muradiye satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçenin güneydoğu kesimlerinde Özalp ilçesi, kuzey kesimlerinde Çaldıran ilçesi, doğu kesimlerinde İran Devleti, batı kesimlerinde ise Erciş ilçesi yer almaktadır. İlçe Van il merkezine 86 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 1100 kilometrekare olup denizden yüksekliği 1705 metredir. İlçe önemli dağlara da ev sahipliği yapmaktadır. Bu dağlardan başlıcaları; Pirreşit ve Pete dağlarıdır. Karasal iklim etkisi altında olan ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlıdır. İlçe akarsu kaynakları bakımından da oldukça zengindir. İlçenin en önemli akarsuyu Bendimahi Çayı’dır. Muradiye satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi ile ilgili olarak detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır.

Muradiye Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 49 bin 688’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,38’ini (25 bin 530) erkek, yüzde 48,62’sini (24 bin 158) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Muradiye satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 48 adet mahalle bulunmaktadır. Van Muradiye satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Açıkyol Mahallesi, Adaklı Mahallesi, Akbulak Mahallesi, Akçaçay Mahallesi, Alkasnak Mahallesi, Aşağıargıt Mahallesi, Babacan Mahallesi, Balaklı Mahallesi, Beşparmak Mahallesi, Beydağı Mahallesi, Çakmak Mahallesi, Çiçekli Mahallesi, Dağören Mahallesi, Devetaş Mahallesi, Doğangün Mahallesi, Dürükkaş Mahallesi, Erişen Mahallesi, Esenkoç Mahallesi, Fatih Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Gönderme Mahallesi, Görecek Mahallesi, Güllüçimen Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Gümüştepe Mahallesi, Kandahar Mahallesi, Karahan Mahallesi, Karaoğlan Mahallesi, Keçikıran Mahallesi, Kemerköprü Mahallesi, Kocasaban Mahallesi, Köşk Mahallesi, Kuşçu Mahallesi, Otlakbaşı Mahallesi, Ovapınar Mahallesi, Sarımemet Mahallesi ,Sürüyolu Mahallesi, Şehitmehmetbey Mahallesi, Tansu Mahallesi, Topuzarpa Mahallesi, Uluşar Mahallesi, Ünseli Mahallesi, Yakıncak Mahallesi, Yalındüz Mahallesi, Yavuzselim Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Yukarıargıt Mahallesi ve Yumaklı Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Van ilinin Muradiye ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Van Muradiye de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.