/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Armutlucancel

Yalova Armutlu Satılık Ev

araması için 98 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Armutlu Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Armutlu satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Armutlu Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme 

Yalova iline bağlı Armutlu ilçesi bulunduğu avantajlı konum itibari ile geçmiş dönemlerden günümüze kadar geçen süreç içerisinde birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Yalova Armutlu satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe Marmara Denizi’nin doğu kesimlerinde Gemlik Körfezi’nin kuzeyinde yer almaktadır. İlçenin kuzeydoğu kesimlerinde Yalova, doğu kesimlerinde Orhangazi, güneydoğu kesimlerinde Gemlik, güneybatı ve kuzey kesimlerinde ise deniz yer almaktadır. İlçe Yalova il merkezine 55 kilometre, Bursa iline 70 kilometre, Gemlik ilçesine ise 27 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçe su kaynakları bakımından da oldukça zengindir. İlçede yer alan en önemli akarsu Kaleder akarsuyudur. İlçede Marmara Bölgesi iklim özellikleri görülmektedir. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak, kışlar ise yağışlı ve ılık geçmektedir. İlçe ormanlık araziler bakımından da oldukça zengindir. İlçede yer alan ormanlık alanlarda maki ve çam ağaçları yer almaktadır. Armutlu satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım, turizm ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık ve kümes hayvancılığı faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan turizm faaliyetleri kapsamında ise yaz turizmi oldukça yaygındır. Özellikle yaz dönemlerinde ilçe ekonomisi önemli ölçüde kalkınmaktadır.

Armutlu Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 9 bin 625’tir. İlçe nüfusunun yüzde 51,23’ünü (4 bin 931) erkek, yüzde 48,77’sini (4 bin 694) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Armutlu satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle ve 5 adet köy bulunmaktadır. Yalova Armutlu satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: 50. Yıl Mahallesi, Bayır Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Fıstıklı Köyü, Hayriye Köyü, Kapaklı Köyü, Mecidiye Köyü ve Selimiye Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Yalova ilinin Armutlu ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Yalova Armutlu da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Armutlu Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.