/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akdağmadenicancel

Yozgat Akdağmadeni Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Akdağmadeni Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Akdağmadeni satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Akdağmadeni Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Yozgat iline bağlı Akdağmadeni ilçesi geçmiş dönemlerden günümüze kadar geçen süreç içerisinde birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Akdağmadeni satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe bulunduğu konum itibari ile dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Yozgat il merkezine 103 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin belediye teşkilatlanması 1862 yılında kurulmuştur. Yozgat ilinin en eski ilçelerinden biri olan Akdağmadeni ilçesi ormanlık araziler bakımından oldukça zengindir. İlçede yer alan ağaç türlerinden başlıcaları; çam, meşe ve ardıçtır. İlçe karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım, hayvancılık ve madencilik faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçeden madencilik faaliyetleri kapsamında çinko, demir ve kurşun madenleri çıkarılmaktadır. Akdağmadeni satılık ev arayan kişiler ilçede tarım faaliyetleri kapsamında ise hububat ürünlerinin tarım faaliyetlerinin yürütüldüğü bilgisine ulaşmaktadır.

Akdağmadeni Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 42 bin 919’dur. İlçe nüfusunun yüzde 49,84’ünü (21 bin 391) erkek, yüzde 50,16’sını (21 bin 528) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Akdağmadeni satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 16 adet mahalle ve 79 adet köy bulunmaktadır. Yozgat Akdağmadeni satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Çamlık Mahallesi, Emek Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Güneyli Mahallesi, İbrahim Ağa Mahallesi, İstanbulluoğlu Mahallesi, Kale Mahallesi, Karaçokrak Mahallesi, Konacı Mahallesi, Merkez Mahallesi, Olucak Mahallesi, Seyrantepe Mahallesi, Umut Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşildere Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, Abdurrahmanlı Köyü, Ağaçlı Köyü, Akbaş Köyü, Akçakışla Köyü, Akçakoyunlu Köyü, Alicik Köyü, Altılı Köyü, Ardıçalanı Köyü, Arpalık Köyü, Arslanlı Köyü, Aşağıçulhalı Köyü, Bahçecik Köyü, Başçatak Köyü, Boğazköy Köyü, Boyalık Köyü, Bozhüyük Köyü, Bulgurlu Köyü, Çağlayan Köyü, Çampınar Köyü, Çardak Köyü, Çaypınar Köyü, Çerçialanı Köyü, Davulbaz Köyü, Davutlu Köyü, Dayılı Köyü, Dereyurt Köyü, Dokuz Köyü, Dolak Köyü, Evci Köyü, Eynelli Köyü, Gökdere Köyü, Güllük Köyü, Gümüşdibek Köyü, Gündüzler Köyü, Hacıfakılı Köyü, Halhacı Köyü, Hayran Köyü, Hüyüklüalanı Köyü, Kayakışla Köyü, Kılınçlı Köyü, Kırlar Köyü, Kızılcaova Köyü, Kızıldağ Köyü, Kirsinkavağı Köyü, Körük Köyü, Kuşlukaçağı Köyü, Melikli Köyü, Muşalikalesi Köyü, Okçulu Köyü, Ortaköy Köyü, Yünalanı Köyü, Yeniyapan Köyü, Veziralanı Köyü, ve Yedişehri Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Yozgat ilinin Akdağmadeni ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Yozgat Akdağmadeni satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

20 Ekim 2021

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Akdağmadeni Satılık Ev
Abdurrahmanlı KöyüAğaçlı KöyüAhishavi MahallesiAkbaş KöyüAkçakışla KöyüAkçakoyunlu KöyüAlicik KöyüAltılı KöyüArdıçalanı KöyüArpalık KöyüArslanlı KöyüAşağıçulhalı KöyüBahçecik KöyüBaşçatak KöyüBelekçahan Bld. (Merkez Mahallesi)Boğazköy KöyüBoyalık KöyüBozhüyük KöyüBulgurlu KöyüÇağlayan KöyüÇamlık MahallesiÇampınar KöyüÇardak KöyüÇaypınar KöyüÇerçialanı KöyüDavulbaz KöyüDavutlu KöyüDayılı KöyüDereyurt KöyüDokuz KöyüDolak KöyüEmek MahallesiEvci KöyüEynelli KöyüGökdere KöyüGüllük KöyüGültepe MahallesiGümüşdibek KöyüGündüzler KöyüGüneyli MahallesiHacıfakılı KöyüHalhacı KöyüHayran KöyüHüyüklüalanı Köyüİbrahimağaçiftliği Köyüİbrahim Ağa Mahallesiİstanbulluoğlu MahallesiKaraalikaçağı KöyüKaracaören KöyüKaradikmen KöyüKarapir KöyüKartal KöyüKayabaşı KöyüKayakışla KöyüKılınçlı KöyüKırlar KöyüKızılcaova KöyüKızıldağ KöyüKirsinkavağı KöyüKörük KöyüKuşlukaçağı KöyüMelikli KöyüMuşalikalesi KöyüOkçulu KöyüOluközü Bld. (Konacı Mahallesi)Oluközü Bld. (Merkez Mahallesi)Ortaköy KöyüÖrenkale KöyüÖzer KöyüPaşabey KöyüPazarcık KöyüSağıroğlu KöyüSarıgüney KöyüSazlıdere KöyüSekikaşı KöyüSeyrantepe MahallesiŞahnaderesi KöyüTarhana KöyüTaşpınar KöyüTekkegüneyi KöyüTemurşeyh KöyüUmutlu Bld. (Kale Mahallesi)Umutlu Bld. (Karaçokrak Mahallesi)Umutlu Bld. (Karahisartatlısı Mahallesi)Umutlu Bld. (Olucak Mahallesi)Umutlu Bld. (Umut Mahallesi)Uzakçay KöyüÜçkaraağaç KöyüVeziralanı KöyüYazılıtaş KöyüYedişehri KöyüYeni MahallesiYeniyapan KöyüYeşildere MahallesiYeşiltepe MahallesiYukarıçulhalı KöyüYünalanı Köyü
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.