/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akdağmadenicancel

Yozgat Akdağmadeni Satılık Ev

araması için 6 ilan bulundu

Akdağmadeni Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Akdağmadeni satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Akdağmadeni Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Yozgat iline bağlı Akdağmadeni ilçesi geçmiş dönemlerden günümüze kadar geçen süreç içerisinde birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Akdağmadeni satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe bulunduğu konum itibari ile dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Yozgat il merkezine 103 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin belediye teşkilatlanması 1862 yılında kurulmuştur. Yozgat ilinin en eski ilçelerinden biri olan Akdağmadeni ilçesi ormanlık araziler bakımından oldukça zengindir. İlçede yer alan ağaç türlerinden başlıcaları; çam, meşe ve ardıçtır. İlçe karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım, hayvancılık ve madencilik faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçeden madencilik faaliyetleri kapsamında çinko, demir ve kurşun madenleri çıkarılmaktadır. Akdağmadeni satılık ev arayan kişiler ilçede tarım faaliyetleri kapsamında ise hububat ürünlerinin tarım faaliyetlerinin yürütüldüğü bilgisine ulaşmaktadır.

Akdağmadeni Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 42 bin 919’dur. İlçe nüfusunun yüzde 49,84’ünü (21 bin 391) erkek, yüzde 50,16’sını (21 bin 528) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Akdağmadeni satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 16 adet mahalle ve 79 adet köy bulunmaktadır. Yozgat Akdağmadeni satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Çamlık Mahallesi, Emek Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Güneyli Mahallesi, İbrahim Ağa Mahallesi, İstanbulluoğlu Mahallesi, Kale Mahallesi, Karaçokrak Mahallesi, Konacı Mahallesi, Merkez Mahallesi, Olucak Mahallesi, Seyrantepe Mahallesi, Umut Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşildere Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, Abdurrahmanlı Köyü, Ağaçlı Köyü, Akbaş Köyü, Akçakışla Köyü, Akçakoyunlu Köyü, Alicik Köyü, Altılı Köyü, Ardıçalanı Köyü, Arpalık Köyü, Arslanlı Köyü, Aşağıçulhalı Köyü, Bahçecik Köyü, Başçatak Köyü, Boğazköy Köyü, Boyalık Köyü, Bozhüyük Köyü, Bulgurlu Köyü, Çağlayan Köyü, Çampınar Köyü, Çardak Köyü, Çaypınar Köyü, Çerçialanı Köyü, Davulbaz Köyü, Davutlu Köyü, Dayılı Köyü, Dereyurt Köyü, Dokuz Köyü, Dolak Köyü, Evci Köyü, Eynelli Köyü, Gökdere Köyü, Güllük Köyü, Gümüşdibek Köyü, Gündüzler Köyü, Hacıfakılı Köyü, Halhacı Köyü, Hayran Köyü, Hüyüklüalanı Köyü, Kayakışla Köyü, Kılınçlı Köyü, Kırlar Köyü, Kızılcaova Köyü, Kızıldağ Köyü, Kirsinkavağı Köyü, Körük Köyü, Kuşlukaçağı Köyü, Melikli Köyü, Muşalikalesi Köyü, Okçulu Köyü, Ortaköy Köyü, Yünalanı Köyü, Yeniyapan Köyü, Veziralanı Köyü, ve Yedişehri Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Yozgat ilinin Akdağmadeni ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Yozgat Akdağmadeni satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

9 Ekim 2020

Eminevim'den Yeni Kampanya

Eminevim'den Yeni Kampanya

8 Ekim 2020

Gayrimenkulün Yeşil-Beyazı, Futbolun ...

Gayrimenkulün Yeşil-Beyazı, Futbolun ...

2 Ekim 2020

Akdağmadeni Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.