Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Yozgat Çekerek Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Çekerekcancel
Yozgatcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çekerek Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak konut alma tercihinde bulunmayı düşünen vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çekerek satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan aylar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alabilirsiniz.

Çekerek Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Yozgat iline bağlı Çekerek ilçesi Türkiye’nin kuzeydoğu kesimlerinde yer almaktadır. Çekerek satılı konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin doğu kesimlerinde Kadışehir ve Saraykent ilçeleri, batı kesimlerinde Aydıncık ilçesi, güney kesimlerinde Sorgun ilçesi, kuzey kesimlerinde ise Tokat, Zile ve Ortaköy ilçeleri yer almaktadır. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede tarım faaliyetlerinin yapıldığı araziler oldukça sınırlıdır. İlçede yer alan dağlardan başlıcaları; Gebzeli Dağı, Alan Dağı, Fakı Dağları ve Deveci Dağları’dır. Su kaynakları bakımından oldukça zengin olan ilçede yer alan en önemli sular Çekere Irmağı, Göndelen Deresi, Karadere Deresi ve Akdağmadeni Deresi yer almaktadır. Çekerek satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede yapılan tarım faaliyetleri kapsamında hububat tarım faaliyetleri yürütülmektedir.

Çekerek Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 19 bin 786’dır. İlçe nüfusunun yüzde 49,41’ini (9 bin 777) erkek, yüzde 50,59’unu (10 bin 9) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çekerek satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 7 adet mahalle ve 41 adet köy bulunmaktadır. Yozgat Çekerek satılı konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Bağlarbaşı Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Mevlana Mahallesi, Seyit Ahmet Mahallesi, Yeniyol Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Alıçlı Köyü, Arpaç Köyü, Başalan Köyü, Başpınar Köyü, Bayındırhüyük Köyü, Bazlambaç Köyü, Beyyurdu Köyü, Cemaloğlu Köyü, Çakır Köyü, Çandır Köyü, Çayırözü Köyü, Çeltek Köyü, Demircialan Köyü, Doğanoğlu Köyü, Ekizce Köyü, Elemin Köyü, Fakıdağı Köyü, Fuadiye Köyü, Gökdere Köyü, Gönülyurdu Köyü, Hamzalı Köyü, İlbeyli Köyü, İsaklı Köyü, Kalederesi Köyü, Kamışçık Köyü, Kavakalanı Köyü, Kayalar Köyü, Kırkdilim Köyü, Koyunculu Köyü, Körpınar Köyü, Kurtağılı Köyü, Kuruçay Köyü, Kuzgun Köyü, Mehmetli Köyü, Ortaoba Köyü, Özören köyü, Sarıköy Köyü, Tipideresi Köyü, Yukarıkarahacılı Köyü, Yukarıkarakaya Köyü ve Yukarıoba Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Yozgat ilinin Çekerek ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Yozgat Çekerek de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.