/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sarıkayacancel
Yozgatcancel

Yozgat Sarıkaya Satılık Ev

araması için 4 ilan bulundu

Sarıkaya Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak konut satın alma tercihinde bulunmayı düşünen vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Sarıkaya satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut satın alabilirsiniz.

Sarıkaya Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Yozgat iline bağlı Sarıkaya ilçesi Yozgat il merkezine 79 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Sarıkaya satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. Denizden yüksekliği 1170 metre olan ilçenin toplam yüzölçümü 976 kilometrekaredir. İlçe il merkezinin güney kesimlerinde yer almaktadır. İlçenin doğu kesimlerinde Çayıralan ilçesi, güneydoğu kesimlerinde Çandır ilçesi, güney ve güneybatı kesimlerinde Boğazlıyan ilçesi batı kesimlerinde Sorgun ilçesi, kuzey kesimlerinde ise Yozgat ve Saraykent ilçeleri yer almaktadır. İlçe karasal iklim bölgesi içerisindedir. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Sarıkaya satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır.

Sarıkaya Satılık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 33 bin 10’dur. İlçenin yüzde 50,13’ünü (16 bin 547) erkek, yüzde 49,87’sini (16 bin 463) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Sarıkaya satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 18 adet mahalle ve 57 adet köy bulunmaktadır. Yozgat Sarıkaya satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği mahalleler ve köyler: Bahçelievler Mahallesi, Battalgazi Mahallesi, Beyazıt Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çıkrıkçı Mahallesi, Fatih Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Kaplıca Mahallesi, Karayakup Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kayapınar Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi, Osman Gazi Mahallesi, Şekerpınar Mahallesi, Terzili Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Akbenli Köyü, Akbucak Köyü, Akçadam Köyü, Alembey Köyü, Alifakılı Köyü, Arpalık Köyü, Azapbaşılı Köyü, Babayağmur Köyü, Bağlıca Köyü, Baraklı Köyü, Bebekli Köyü, Boyalık Köyü, Burunkışla Köyü, Büyükçalağıl Köyü, Çatak Köyü, Çokumeşme Köyü, Deredoğan Köyü, Derekaplancı Köyü, Doğansaray Köyü, Emirbey Köyü, Erbek Köyü, Gülpınar Köyü, Gündüzlü Köyü, Hasbek Köyü, Hisarbey Köyü, Ilısu Köyü, İnevi Köyü, İnkışla Celalhüyüğü Köyü, Kadıgüllü Köyü, Kadılı Köyü, Karabacak Köyü, Karacalar Köyü, Karaelli Köyü, Karahallı Köyü, Kargalık Köyü, Kemallı Köyü, Kerpiçcik Köyü, Koçak Köyü, Koçcağız Köyü, Konurlu Köyü, Küçükçalağıl Köyü, Kürkcü Köyü, Mescitli Köyü, Pınarkaya Köyü, Ramadanlı Köyü, Selimli Köyü, Söylemez Köyü, Tepedoğan Köyü ve Yahyalı Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Yozgat ilinin Sarıkaya ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Yozgat Sarıkaya da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

27 Mayıs 2022

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

27 Mayıs 2022

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

27 Mayıs 2022

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

27 Mayıs 2022

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

26 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.