/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sarıkayacancel

Yozgat Sarıkaya Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Sarıkaya Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak konut satın alma tercihinde bulunmayı düşünen vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Sarıkaya satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut satın alabilirsiniz.

Sarıkaya Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Yozgat iline bağlı Sarıkaya ilçesi Yozgat il merkezine 79 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Sarıkaya satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. Denizden yüksekliği 1170 metre olan ilçenin toplam yüzölçümü 976 kilometrekaredir. İlçe il merkezinin güney kesimlerinde yer almaktadır. İlçenin doğu kesimlerinde Çayıralan ilçesi, güneydoğu kesimlerinde Çandır ilçesi, güney ve güneybatı kesimlerinde Boğazlıyan ilçesi batı kesimlerinde Sorgun ilçesi, kuzey kesimlerinde ise Yozgat ve Saraykent ilçeleri yer almaktadır. İlçe karasal iklim bölgesi içerisindedir. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Sarıkaya satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır.

Sarıkaya Satılık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 33 bin 10’dur. İlçenin yüzde 50,13’ünü (16 bin 547) erkek, yüzde 49,87’sini (16 bin 463) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Sarıkaya satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 18 adet mahalle ve 57 adet köy bulunmaktadır. Yozgat Sarıkaya satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği mahalleler ve köyler: Bahçelievler Mahallesi, Battalgazi Mahallesi, Beyazıt Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çıkrıkçı Mahallesi, Fatih Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Kaplıca Mahallesi, Karayakup Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kayapınar Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi, Osman Gazi Mahallesi, Şekerpınar Mahallesi, Terzili Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Akbenli Köyü, Akbucak Köyü, Akçadam Köyü, Alembey Köyü, Alifakılı Köyü, Arpalık Köyü, Azapbaşılı Köyü, Babayağmur Köyü, Bağlıca Köyü, Baraklı Köyü, Bebekli Köyü, Boyalık Köyü, Burunkışla Köyü, Büyükçalağıl Köyü, Çatak Köyü, Çokumeşme Köyü, Deredoğan Köyü, Derekaplancı Köyü, Doğansaray Köyü, Emirbey Köyü, Erbek Köyü, Gülpınar Köyü, Gündüzlü Köyü, Hasbek Köyü, Hisarbey Köyü, Ilısu Köyü, İnevi Köyü, İnkışla Celalhüyüğü Köyü, Kadıgüllü Köyü, Kadılı Köyü, Karabacak Köyü, Karacalar Köyü, Karaelli Köyü, Karahallı Köyü, Kargalık Köyü, Kemallı Köyü, Kerpiçcik Köyü, Koçak Köyü, Koçcağız Köyü, Konurlu Köyü, Küçükçalağıl Köyü, Kürkcü Köyü, Mescitli Köyü, Pınarkaya Köyü, Ramadanlı Köyü, Selimli Köyü, Söylemez Köyü, Tepedoğan Köyü ve Yahyalı Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Yozgat ilinin Sarıkaya ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Yozgat Sarıkaya da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit,  ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Sarıkaya Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.