/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şefaatlicancel

Yozgat Şefaatli Satılık Ev

araması için 5 ilan bulundu

Şefaatli Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak konut satın alma tercihinde bulunmayı düşünen vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Şefaatli satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alabilirsiniz.

Şefaatli Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Yozgat iline bağlı Şefaatli ilçesi geçmiş dönemlerden günümüze kadar birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Şefaatli satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin denizden yüksekliğinin 907 metre olduğu bilgisi edinilmiş olup toplam yüzölçümünün ise 1870 kilometrekare olduğu bilgisine ulaşılmıştır. İlçe karasal iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçede bozkır bitki örtüsü hakimdir. Akarsu kaynakları bakımından zengin olan ilçede akarsuların kenar kısımlarında ormanlık araziler yer almaktadır. Şefaatli satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat, meyve ve sebze tarım faaliyetleri yürütülmektedir. Yetiştirilen tarım ürünlerinden başlıcaları; arpa, buğday, nohut, mercimek, şeker pancarı, fasulye, soğan, fiğ, korunga, yonca, üzüm, elma ve ayvadır. 

Şefaatli Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 15 bin 135’tir. İlçe nüfusunun yüzde 49,74’ünü (7 bin 528) erkek, yüzde 50,26’sını (7 bin 607) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Şefaatli satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 9 adet mahalle ve 43 adet köy bulunmaktadır. Yozgat Şefaatli satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Bağlarbaşı Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Fatih Mahallesi, H.Bayram Karabulut Mahallesi, İnceşehir Mahallesi, Kale Mahallesi, Yaylapınar Mahallesi, Yeni Mahallesi, Akcami Köyü, Akçakoyunlu Köyü, Alifakılı Köyü, Arife Köyü, Armağan Köyü, Başköy Köyü, Caferli Köyü, Cankılı Köyü, Cıcıklar Köyü, Çaydoğan Köyü, Dedeli Köyü, Ekinciuşağı Köyü, Gözelli Köyü, Gülistan Köyü, Gülpınar Köyü, Halaçlı Köyü, Hamzalı Köyü, Hüyükkışla Köyü, İbrahimhacılı Köyü, Kabacaoğlu Köyü, Kabakini Köyü, Karakaya Köyü, Kaykılı Köyü, Kazlıuşağı Köyü, Kızılyar Köyü, Koçköy Köyü, Kumkuyu Köyü, Kuzayca Köyü, Küçükincirli Köyü, Osmanlı Köyü, Paşaköy Köyü, Rızvan Köyü, Saatli Köyü, Saçlı Köyü, Sarıkent Köyü, Seydiyar Köyü, Şerefoğlu Köyü, Tahiroğlu Köyü, Temlik Köyü ve Türüdüler Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Yozgat ilinin Şefaatli ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya dasahibinden Yozgat Şefaatli de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Şefaatli Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.