/static/img/logo.svg
search
Ankaracancel

Ankara Sahibinden Kiralık Konut

araması için 79 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Ankara Sahibinden Kiralık Konut Düşünenlere Emlakjet Rehberi

Emlakjet.com olarak yaptığımız araştırmalarla aradığınız eve ulaşabilmeniz için sizlere yardımcı olmaya devam ediyoruz. Eğer aradığınız ev Ankara sahibinden kiralık konut ise il hakkında sahip olmanız gereken tüm bilgilere, Emlakjet özel bölge raporlarıyla beraber kira piyasası hakkındaki bilgilere ve daha fazlasına bu rehber sayesinde erişebileceksiniz. 

 

Ankara ili, kuzeydoğusunda Çankırı, doğusunda Kırıkkale, batıda Eskişehir, kuzeybatıda Bolu, güneyde Konya, güneydoğuda Kırşehir ve Aksaray il komşu bir ildir. Türkiye topraklarının üzerinde yer alan 1355 km ile en büyük nehir olan Kızılırmak ilin doğusunu sularken, 824 km ile Türkiye’deki en büyük nehirlerden olan Sakarya Nehri ise ilin batısını sulamaktadır. Sakarya nehrinin kollarından biri olan Ankara Çayı il merkezinden geçmektedir. Yaşayacağınız Ankara sahibinden kiralık daire Keçiören  sayesinde dört bir yanı doğal güzelliklerin merkezinde olacaksınız. Ankara İlinin güneyinde yer alan 1300 kilometrekare ile Türkiye’nin en büyük ikinci gölü olan barındırdığı %32,4 tuz oranıyla da dünyanın en tuzlu ikinci göllerinden biri olan Tuz Gölü bulunmaktadır. Tuz Gölü’nün de içinde bulunduğu havza, Türkiye’nin en büyük kapalı havzası olarak bilinir. 

 

İl genelinde 14 doğal göl, 136 sulama göleti ve 11 baraj bulunmaktadır. Ankara ili ovalık bir alanda kurulmuş olup, yüzölçümünün yaklaşık %50’sini tarım alanları, %28’ini fundalık ve ormanlık alanlar, %10’unu ise tarım dışı araziler ve %12’sini mera ve çayırlarla olan araziler kaplamaktadır. Ankara’nın;

 

 • En yüksek noktası 2015 metre yüksekliğiyle Elmadağ,
 • En geniş ovası 3789 kilometrelik yüzölçümü ile Polatlı Ovası,
 • En uzun akarsuyu yaklaşık 151 kilometrelik uzunluğu ile Sakarya Nehri’nin il içerisindeki bölümü,
 • En büyük gölü yaklaşık 490 kilometrelik yüzölçümü ile Tuz Gölü’nün il içerisinde kalan alanı,
 • En büyük barajı ise 83,8 kilometrelik yüzölçümü ile Sarıyar Barajı’dır. 

 

Ankara Sahibinden Kiralık Konut Düşünenlere İklim ve Bitki Örtüsü Hakkında Bilgi

Ankara’nın genel iklim durumuna baktığımızda ilin geniş yüz ölçümü yüzünden oldukça iklim farklılıkları görülmektedir. Güneyinde, İç Anadolu ikliminin özellikleri görülürken, Kuzeyinde ise Karadeniz ikliminin ılıman ve yağışlı halleri görülmektedir. Kara ikliminin hâkim olduğu ilde kışları sıcaklık düşük yazları ise yüksek ısıda geçer. En sıcak ayları Temmuz ve Ağustos, en soğuk ay ise Ocak ayıdır. En çok tercih edilen ilçelerden olan sahibinden kiralık daire Mamak için listeleme sayfamızı ziyaret ederek aradığınız ev için bir çok ilan arasından size en uygun olan ilanı bulabilirsiniz.

 

Ankara’da yapılan üretim faaliyetleri incelendiğinde; ağaç işleri dalında Türkiye genelinde önemli bir yere sahiptir.  Bu üretim dalında faaliyette bulunanlar arasında keresteciler, mobilyacılar, lakeciler ve döşemeciler vardır ve Ankara’nın Siteler semtinde 13.000’den fazla işyerinde üretim yapılmaktadır. Sanayi kuruluşlarının yanında, bira fabrikası, çimento fabrikası, barut fabrikası gibi fabrikalar da bulunmaktadır. Bu çeşitlilik içerisinde artık il sınırları içerisinde makarna, bitkisel yağ, un, süt ürünleri, şeker, şarap gibi besin sanayii ve traktör, tarım aleti, motorların üretildiği ve dokuma, madeni eşya üretimi yapılmaktadır. Savunma sanayi ile ilgili en önemli yatırımlarında Ankara’da gerçekleştirildiği bilinmektedir. 

 

Ankara Sahibinden Kiralık Konut Düşünenlere Özel Kira Piyasası ve Nüfus Bilgileri

Merkez illerden olan Ankara’nın toplam nüfusu 5.503.985 kişidir. Toplam konut sayısı 5.595.775 adet olan bu ilde hane halkına düşen kişi sayısı 3.29 kişidir. En kalabalık ilçelerden tercih yapmak isterseniz size uygun daireleri sahibinden kiralık daire ankara Çankaya için tercihte bulunabilirsiniz. Ev fiyatları için inceleme yaptığımızda Emlakjet Bölge Raporlarına göre evlerin ortalama alanları 120 metrekare ve ortalama konut kirası 1152 Türk Lirasıdır. Konut Tipine Göre Dağılımlarını incelediğimizde ise;

 

 • 1+0 evlerde 36 metrekare alan için ortalama kira 784 Türk Lirası
 • 1+1 evlerde 65 metrekare alan için ortalama kira 1.184 Türk Lirası
 • 1+2 evlerde 85 metrekare alan için ortalama kira 865 Türk Lirası
 • 2+1 evlerde 90 metrekare alan için ortalama kira 980 Türk Lirası
 • 2+2 evlerde 135 metrekare alan için ortalama kira 1.910 Türk Lirası
 • 3+1 evlerde 120 metrekare alan için ortalama kira 1.022 Türk Lirası
 • 3+2 evlerde 177 metrekare alan için ortalama kira 1.487 Türk Lirası
 • 4+1 evlerde 178 metrekare alan için ortalama kira 1.792 Türk Lirası
 • 4+2 evlerde 250 metrekare alan için ortalama kira 2.558 Türk Lirası
 • 5+1 evlerde 238 metrekare alan için ortalama kira 1.828 Türk Lirası
 • 5+2 evlerde 300 metrekare alan için ortalama kira 3.030 Türk Lirası
 • 6+1 evlerde 264 metrekare alan için ortalama kira 2.112 Türk Lirası
 • 6+2 evlerde 350 metrekare alan için ortalama kira 3.056 Türk Lirası

 

Bu fiyatlar ortalama fiyatlardır. Dönem ve ev tipine göre farklılık gösterebilir. Sizlerde bu ilde yaşamak isterseniz en güvenilir emlakçılardan ya da sahibinden kiralık daire Ankara Etimesgut için listeleme sayfamıza göz atabilir hayallerinizdeki eve kavuşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlak Haberleri
TÜİK 2019 Haziran Konut Satış İstatis...

TÜİK 2019 Haziran Konut Satış İstatis...

17 Temmuz 2019

Bakan Kurum: Kentsel Dönüşüm Çalışmal...

Bakan Kurum: Kentsel Dönüşüm Çalışmal...

17 Temmuz 2019

REIDIN GYODER 2019 Haziran Endeksi Aç...

REIDIN GYODER 2019 Haziran Endeksi Aç...

16 Temmuz 2019

Tapu Ve İmar Kanunlarındaki Değişikli...

Tapu Ve İmar Kanunlarındaki Değişikli...

12 Temmuz 2019

Konut Kredisi Faiz Oranlarının Ortala...

Konut Kredisi Faiz Oranlarının Ortala...

11 Temmuz 2019

Ankara Sahibinden Kiralık Konut
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.